Kolejne zdobycze wojowników Viktorii Szydłowiec. Tym razem rywalizowali w Bałtowie

Mateusz Kaluga
Kolejne zdobycze zawodników Viktorii Szydłowiec. Rywalizowali w Bałtowie.
Kolejne zdobycze zawodników Viktorii Szydłowiec. Rywalizowali w Bałtowie. Archiwum zespołu
W ostatni weekend w Bałtowie na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego odbył się Puchar Polski w formułach K1 Rules oraz kick-light. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Viktorii Szydłowiec. Startem w Bałtowie zakończyli sezon. Być może we wrześniu zaprezentują się na Mistrzostwach Europy na Węgrzech.

W zawodach wzięło udział 281 startujących z 56 klubów z całej Polski. Rywalizowano w następujących kategoriach wiekowych: kadeci młodsi i starsi oraz juniorzy, kick-light oraz juniorzy młodsi i starsi a także seniorzy - K1 rules .

Walczyli w obydwu formułach

Do rywalizacji stanęło także dziewięciu zawodników i jedna zawodniczka z Viktorii Szydłowiec. Łącznie podopieczni trenera Pawła Surdego wywalczyli trzynaście miejsc na podium. - Kilku zawodników podjęło walkę w obydwu formułach i stąd więcej zdobytych miejsc na podium niż startujących - tłumaczy trener Viktorii Szydłowiec Paweł Surdy.

Którzy z zawodników zdobyli medale?

Wśród juniorów młodszych złote medale zdobyli: Szymon Cender w kategorii do 71 kilogramów w formule K1, Hubert Tarka do 81 kilogramów w formule K1 i Mateusz Dzik w tej samej formule, ale w kategorii powyżej 81 kilogramów.

Równie dobrze poszło zawodnikom Viktorii Szydłowiec wśród juniorów starszych. Łącznie zdobyli trzy medale. Najlepiej zaprezentował się Kacper Zaborski, który startował w formule kick-light. Miejsce na drugim stopniu podium przypadło Mateuszowi Dzikowi, który startował w kategorii wagowej do 81 kilogramów i formule kick-light. Na najniższym stopniu podium uplasował się natomiast Bartosz Gocel. On zajął dwa trzecie miejsca. W formule kick-light oraz w formule K1 rules w kategorii wagowej powyżej 81 kilogramów.

Drugie miejsce przypadło też Mikołajowi Bąkowi, który walczył w formule kick-lightw kategorii wagowej do 52 kilogramów. Podopieczni Pawła Surdego startowali również wśród katedów młodszych oraz starszych. Kacper Janka wśród kadetów starszych ostatecznie zajął trzecie miejsce w formule kick-light. Adam Jachimczyk przegrał w pierwszej walce i odpadł z dalszej rywalizacji. Wśród kadetów młodszych trzecie miejsce zajął Adam Bąk w kategorii wagowej do 52 kilogramów w formule kick-light.

W zawodach uczestniczyła również niezawodna Marlena Tomczyk. Walczyła wśród seniorek w kategorii do 48 kilogramów w formule K1 rules. Zajęła pierwsze miejsce.

Ostatnie starty

Startem w Bałtowie wojownicy z Szydłowca zakończyli sezon. - Tak do końca sezon jeszcze się nie skończył, ponieważ czekają na nas starty na jesieni, to już teraz muszę powiedzieć, że był to bardzo udany sezon. Z Mistrzostw Polski w obu formułach ( kick-light i k1 ) przywieźliśmy kilkanaście miejsc na podium . Cieszę się, że tylu mamy trenujących, że z zawodów na zawody walczą coraz lepiej - chwali Paweł Surdy. Kilku zawodników Viktorii znalazło dzięki swoim sukcesom w obecnym sezonie miejsce w kadrze Polski i niewykluczone, że wystartują w mistrzostwach Europy na Węgrzech we wrzesniu.

- Szczególnie cieszy mnie postawa debiutantów ( Mikołaj Bąk, Adam Bąk, Adam Jachimczyk, Kacper Janka). Marlena Tomczyk stanęła na wysokości zadania i pewnie wypunktowała swoją finałową rywalkę wygrywając formułę K1. Cieszę się też z postawy bliźniaków Adama i Mikołaja Bąków. Szczególnie blisko wygranej był ten drugi, który w finale uległ rywalowi stosunkiem głosów 2:1. Jestem przekonany, że gdyby ta walka trwała dłużej to nasz zawodnik byłby zwycięzcą - podsumowuje trener zawodników Viktorii Szydłowiec.