Kolejny Eko Targ w sobotę na Piotrkowskiej

  Kolejny Eko Targ w sobotę na Piotrkowskiej

  Ewelina Romańska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kolejny Eko Targ w sobotę na Piotrkowskiej
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  W sobotę na ul. Piotrkowskiej 138/140 będzie można poczuć zapach aromatycznych ziół, świeżych owoców i pachnącego pieczywa. O godz. 9 rozpoczęła się VII edycja Eko Targu. Kramy z tradycyjną żywnością kusić będą naturalnymi produktami od ziół poprzez sery, owoce, pieczywo, słodycze a nawet wina.
  - Inspiracją były dla nas lokalne targowiska włoskich miasteczek, których ciepły, niemal domowy i niewątpliwie niezwykły klimat postanowiliśmy przenieść do Łodzi - mówi Dominika Frant organizatorka Eko Targu.

  Podobne inicjatywy organizowane są w wielu miastach Polski. - Stwierdziliśmy, że teraz czas na Łódź. I jak widać nie myliliśmy się. Eko Targ cieszy się coraz większą popularnością - dodaje Dominika Frant.


  O jego popularności może świadczyć już kolejna edycja, podczas której łodzianie będą mogli zaopatrzyć się w jeszcze większą ilość zdrowych produktów. - Staramy się, by każda z edycji różniła się nieco od poprzedniej. Przede wszystkim chcemy rozwijać naszą ofertę, chcemy aby pojawiali się wciąż nowi wystawcy. Poza tym jak do tej pory łodzianie będą mogli zaopatrzyć się w zdrowe produkty od rolników, producentów ekologicznej, certyfikowanej żywności. Całą gamę wyrobów zapewniają sprawdzeni dostawcy, u których można zaopatrzyć się w sezonowe owoce i warzywa, zioła, nabiał, domowe weki, ekologiczne miody, tłoczone soki oraz chleb pieczony na zakwasie - zapewnia organizator Eko Targu.

  Miłośnicy zdrowego i ekologicznego jedzenia mogą liczyć na darmową degustację wybranych wyrobów, a najmłodsi wziąć udział w zabawach.

  - Staramy się, by Eko Targ stał się miejscem spotkań, gdzie łodzianie mogą w miły sposób spędzić czas. Bardzo często przychodzą do nas rodziny z małymi dziećmi. I właśnie dla naszych małych gości staramy się organizować ciekawe atrakcje. W czasie Eko Targu zaprzyjaźniona Pracownia OKO organizuje warsztaty dla dzieci - mówi Dominika Frant.

  Mimo, że pierwszy Eko Targ odbył się 6 lipca, zdążył zebrać już sporą rzeszę zwolenników, którzy swoja aktywność pokazują na profilu Eko Targu na Facebooku. - Targ na świeżym powietrzu organizowany będzie do października. W okresie jesienno- zimowym bazar zostanie przeniesiony do głównego budynku galerii OFF. Chcemy, aby Eko Targ odbywał się przez cały rok, które na stałe wpisze się w weekendowe plany łodzian zapewnia organizator Eko Targu.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  x

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Gazecina DŁ jak zwykle pozno pisze. No ale jaka gazeta takie artykuły. Po drugie byłem w zeszłą sobotę o 9:00 i do 9:15 nic sie nie działo. Jeden Pan z eko sokami. może zrobicie coś z tym by...rozwiń całość

  Gazecina DŁ jak zwykle pozno pisze. No ale jaka gazeta takie artykuły. Po drugie byłem w zeszłą sobotę o 9:00 i do 9:15 nic sie nie działo. Jeden Pan z eko sokami. może zrobicie coś z tym by wszystko zaczynało sie jak jest napisane. Pomysł fajny.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo