MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny łódzki kapłan opuścił Kościół katolicki. Kto zdecydował się na taki krok?

Anna Gronczewska
Kolejny ksiądz archidiecezji łódzkiej opuścił Kościół katolicki. To ks. Tadeusz Socha, który ostatnio był wikariuszem w parafii św. Franciszka w Łodzi. Poszedł w ślady ks. Jarosława Cieleckiego i został kapłanem  Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE
Kolejny ksiądz archidiecezji łódzkiej opuścił Kościół katolicki. To ks. Tadeusz Socha, który ostatnio był wikariuszem w parafii św. Franciszka w Łodzi. Poszedł w ślady ks. Jarosława Cieleckiego i został kapłanem Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE strona padre Jarek/archiwum Dziennika Łódzkiego
Kolejny ksiądz archidiecezji łódzkiej opuścił Kościół katolicki. To ks. Tadeusz Socha, który ostatnio był wikariuszem w parafii św. Franciszka w Łodzi. Poszedł w ślady ks. Jarosława Cieleckiego i został kapłanem Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce.

Ks. Tadeusz Socha był przez ostatnie lata wikariuszem parafii św. Franciszka w Łodzi. Opiekował się między innymi parafialnym oddziałem Akcji Katolickiej. Przez wiernych uważany był za bardzo dobrego, gorliwego kapłana. Ks. Tadeusz Socha ma 59 lat, w ubiegłym roku obchodził jubileusz 30-lecia kapłaństwa. Jest też bliskim przyjacielem ks. Jarosława Cieleckiego, jeszcze z czasów studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Ks. Jarosław wygłaszał kazanie na jego mszy prymicyjnej.

– Mówiłeś kazanie na moich prymicjach przed obrazem Matki Bożej z Niegowici – po tylu latach pragnę ci przed Jej wizerunkiem podziękować i na pamiątkę pozostawić namalowany obraz św. Jana Pawła II – mówił rok temu ks. Jarosław Cielecki, gdy przyjechał do parafii św. Franciszka.

Kilka dni temu ks. Tadeusz Socha koncelebrował mszę świętą odpustowa w budującym się Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej we Florencji należącej do Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce. Jego pierwszym proboszczem i kustoszem jest właśnie ks. Jarosław Cielecki. Na początku mszy św. proboszcz przedstawił ks. Tadeusza Sochę jako swojego współpracownika. Będzie więc teraz jego wikariuszem we Florencji. Władze Kościoła katolickiego nie podjęły jeszcze decyzji w sprawie ks. Tadeusza. Można się spodziewać, że tak jak ks. Cielecki zostanie suspendowany.

Ks. Jarosław Cielecki opuścił Kościół katolicki w czerwcu. Został kapłanem Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce i rozpoczął pracę we Florencji. Kościół ten powstał w 2012 roku pod nazwą Polski Narodowy Katolicki Kościół w Kanadzie. W 2014 roku zmieniono jego nazwę na Katolicki Kościół Narodowy w Polsce. Jego zwierzchnikiem jest ks. biskup Adam Rosiek, były ksiądz katolicki.

Ks. Jarosław Cielecki pochodzi z Niegowici, a więc pierwszej parafii w której pracował Karol Wojtyła, późniejszy święty Jan Paweł II. Studia teologiczne skończył w Łodzi, w tutejszym Wyższy Seminarium Duchownym. W 1993 roku przyjął święcenia kapłańskie. Pracował w parafiach archidiecezji łódzkiej. Najpierw w Strykowie, a potem był wikariuszem w parafii św. Alberta Chmielewskiego na łódzkim Widzewie – Wschodzie. Stamtąd wyjechał na studia do Rzymu. Tam założył agencję informacyjną Vatican Service News. Został jej dyrektorem. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych. Między innymi napisał książkę „Wikary z Niegowici. Ksiądz Karol Wojtyła” o pracy przyszłego papieża w pierwszej parafii.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Żywe szachy na Budzeniu Sienkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki