Kolejny mural w Łodzi gotowy. Powstał przy ul. Roosevelta

  Kolejny mural w Łodzi gotowy. Powstał przy ul. Roosevelta

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Fragment "tuwimowego" muralu na Domu Literatury
  1/2
  przejdź do galerii

  Fragment "tuwimowego" muralu na Domu Literatury ©mat. promocyjne

  W czwartek nastąpiło oficjalne oddanie do "użytku" nowego łódzkiego wielkoformatowego malowidła. Jego autorem jest Grzegorz "Gregor" Gonsior, autor wielu murali w przestrzeni Łodzi, m.in. na dziedzińcu Teatru im. Stefana Jaracza. Nowy mural znajduje się na ścianie bocznej kamienicy przy ul. Roosevelta 17, będącej siedzibą Domu Literatury.
  Pretekstem do powstania najnowszej pracy jest Rok Tuwima. Malowidło przedstawia przekrój głowy poety wypełnionej abstrakcyjnymi myślami. Poniżej znajdziemy dłoń wypełnioną frazami z poematu Juliana Tuwima "Kwiaty polskie". Inspirując się utworem "Gregor" zdecydował, że mural będzie nawiązywał również do surrealistycznej stylistyki dzieł Salvadora Dalego.

  - Surrealistycznie tworzy kształt twarzy poprzez nawarstwiające się przedmioty. To pomysł na zilustrowanie bogactwa metafor zawartych w wierszach poety - podkreśla Katarzyna Tośta ze Stowarzyszenia "Na co dzień i od święta". Mural powstał w ramach projektu "Kwiaty Łódzkie Tuwima", organizowanego przez Stowarzyszenie dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Miasta Łodzi i z Ministerstwa Kultury.

  Kolejne wydarzenia "Kwiatów..." odbędą się 3 sierpnia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pomysł dobry.

  owszukiwany łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

  Niestety brzydki i tyle!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo