Kolejny przegrany sparing PGE GKS Bełchatów

Sebastian Olszar pechowo wbił piłkę do własnej bramki i PGE GKS przegrał sparing z Koroną 2:3 Dariusz Śmigielski
Piłkarze PGE GKS Bełchatów przegrali drugi mecz sparingowy, ale kolejny raz mieli przewagę, tylko zabrakło im skuteczności pod bramką rywali. W sobotę bełchatowianie ulegli Koronie Kielce 2:3.

Od początku meczu z Koroną przewagę mieli bełchatowianie, ale kielczanom przez pół godziny, dzięki udanym interwencjom bramkarza, udawało się utrzymywać bezbramkowy remis. Dopiero w 31. minucie Arkadiusz Piech sprytnie przedłużył lot piłki, a tę do bramki głową wbił Seweryn Michalski. Z kolei tuż przed przerwą w roli podającego wystąpił Maciej Małkowski, a bramkarza Korony głową pokonał tym razem Michał Mak. Bełchatowianie wyraźnie prowadzili do przerwy 2:0 i wydawało się, że pewnie zwyciężą.

W drugiej części spotkania na boisku zagrała nowa jedenastka. Błędy w kryciu sprawiły, że już po kwadransie gry w drugiej połowie był remis 2:2. Pierwszy z goli dla Korony padł po samobójczym uderzeniu interweniującego Szymona Sawali, a do remisu doprowadził Serhij Pyłypczuk.

Okazje mieli też gospodarze - dwa razy blisko szczęścia był nowy napastnik PGE GKS Sebastian Olszar, ale najpierw sędzia uznał, że był na spalonym, a za drugim razem piłka nieznacznie minęła bramkę. Z kolei raz bardzo groźnie, ale też niecelnie, uderzył Łukasz Wroński.

Olszar, który walczy o miejsce w wyjściowym składzie bełchatowskiej drużyny bardzo się starał, by zdobyć gola, ale ostatecznie... wbił samobójczego. W 72. minucie Olszar po rzucie wolnym gości nieszczęśliwie wbił piłkę głową do bramki Malarza.

Bełchatowianie przegrali drugie tej zimy spotkanie, bo w środę ulegli drugoligowemu MKS Kluczbork 0:1. Lepiej za to zaprezentowali się zmiennicy, którzy w sobotnie popołudnie zagrali z drugą drużyną PGE GKS i wygrali 5:0. Aż 4 gole zdobył w tym starciu Bartłomiej Bartosiak.

PGE GKS Bełchatów - Korona Kielce 2:3

Gole: 1:0 Seweryn Michalski (31), 2:0 Michał Mak (42), 2:1 Szymon Sawala (55, samobójczy), 2:2 Serhij Pyłypczuk (59), 2:3 Sebastian Olszar (72, samobójczy)

PGE GKS: I połowa Zubas - Basta, Michalski, Flis, Szymorek - Michał Mak, Komołow, Baran, Małkowski - Ślusarski, Piech. II połowa Malarz - Turniak, Baranowski, Telichowski, Mójta - Sawala, Rachwał - Zięba (67, Prokić), Wacławczyk, Wroński - Olszar. Trener: Kamil Kiereś.

Korona: I połowa Cerniauskas - Golański, Dejmek, Ouattara, Leandro - Fertovs, Pyłypczuk, Aankour, Kapo, Lisowski - Trytko. II połowa Małecki - Kalista, Sylwestrzak, Ouattara, Liberacki - Matulka, Pyłypczuk, Fertovs, Cebula, Sierpina - Kotarzewski. Trener: Ryszard Tarasiewicz.

PGE GKS - PGE GKS II 5:0

Gole: 1:0 Bartłomiej Bartosiak 4, 2:0 Paweł Zięba (7), 3:0 Bartosiak (23), 4:0 Bartosiak (25), 5:0 Bartosiak (45)

PGE GKS: Lenarcik (31, Baranowski) - Stolarczyk, Witasik, Sitarz, Prokić - Zięba (31, Kondracki), Poźniak, Dadok, Flaszka, Bartosiak - Pałczyński. Trener: Kamil Kiereś.

PGE GKS II: Bruchajzer (31, Niżnik) - Szóstakiewicz (31, Ozga), Górski, Kowalski (31, Michalski), Góralczyk (31, Kolus) - Maciejewski (31, Paluszkiewicz), Nouri (27, Raś), Bociek, Nowiński - Łabędzki, Lebioda. Trener: Krystian Kierach.