Nasza Loteria

Kolejny spektakl cyklu „Dziecko w sytuacji” Teatru Powszechnego w Łodzi. Przedstawienie i warsztaty dla młodzieży

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
W spektaklu występują Paulina Nadel, Sebastian Jasnoch, Michał Lacheta
W spektaklu występują Paulina Nadel, Sebastian Jasnoch, Michał Lacheta Tomasz Stańczak
„Arena” Dave’a Deveau to kolejna prapremiera Teatru Powszechnego w Łodzi w ramach cyklu „Dziecko w sytuacji”. Spektakl można zobaczyć od piątku do poniedziałku - 2, 3, 4 i 5 czerwca.

- „Arena” Dave’a Deveau stawia fundamentalne pytania o wolność człowieka i naszą gotowość do akceptacji różnorodności - wyjaśnia reżyserująca spektakl Ewa Pilawska. - Opowiadamy historię kilkuletniej dziewczynki, która czuje się chłopcem i zastanawiamy się, skąd bierze się w nas potrzeba, aby stygmatyzować ludzi? Dlaczego wszystkich, którzy nie są tacy jak my, nazywamy „odmiennymi” lub „innymi”? Dlaczego wolność i prawo do indywidualności traktujemy wybiórczo?

Spektaklowi towarzyszą autorskie warsztaty, które Andrzej Jakubas współprowadzi z zaproszonymi specjalistami. Poświęcone są między innymi różnorodności oraz mechanizmowi wykluczania i deprecjonowania „innego”. Jak zapowiada Teatr Powszechny, widzami i widzkami przedstawień będą przede wszystkim młodzi ludzie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

W obsadzie znaleźli się: Paulina Nadel, Sebastian Jasnoch, Michał Lacheta (ze specjalnym udziałem Aleksandry Bogulewskiej).

„Arena” to już trzynasty spektakl w ramach cyklu „Dziecko w sytuacji” - realizowanego od lat autorskiego projektu Ewy Pilawskiej, na który składają się spektakle i warsztaty (adresowane przede wszystkim do młodzieży). Podejmują one trudne tematy, np. problem bezdomności, depresji rodziców, hejtu, inicjacji seksualnej i transpłciowości. Wzbogacony o warsztaty projekt, jak wyjaśniają realizatorzy, opiera się na dialogu, a nie dawaniu gotowych rozwiązań na życie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NaM - Podlaskie ligawki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki