Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kolizja pijanego Kamila Durczoka. Prokuratura złożyła zażalenie do sądu w sprawie aresztu

Tyka
Prokuratora Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim, która od rejonowej przejęła śledztwo w sprawie dziennikarza Kamila Durczoka, który 26 lipca na autostradzie A1 koło Piotrkowa po pijanemu spowodował kolizję, złożyła zażalenie na decyzję sądu dotyczącą aresztu tymczasowego. Sąd Okręgowy w Piotrkowie zajmie się zażaleniem prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE
Prokuratora Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim, która od rejonowej przejęła śledztwo w sprawie dziennikarza Kamila Durczoka, który 26 lipca na autostradzie A1 koło Piotrkowa po pijanemu spowodował kolizję, złożyła zażalenie na decyzję sądu dotyczącą aresztu tymczasowego. Sąd Okręgowy w Piotrkowie zajmie się zażaleniem prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE Dariusz Śmigielski
Prokuratora Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim, która od rejonowej przejęła śledztwo w sprawie dziennikarza Kamila Durczoka, który 26 lipca na autostradzie A1 koło Piotrkowa po pijanemu spowodował kolizję, złożyła zażalenie na decyzję sądu dotyczącą aresztu tymczasowego. Sąd Okręgowy w Piotrkowie zajmie się zażaleniem prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia.

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim nie zgadza się z decyzją Sadu Rejonowego w Piotrkowie, który oddalił wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu na trzy miesiące wobec dziennikarza Kamila Durczoka, który na A1 pod Piotrkowem spowodował kolizję po pijanemu. Sąd stwierdził, że zebrany materiał dowodowy w sposób niewystarczający uprawdopodobnia postawiony Durczokowi zarzut sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym.

Kamil Durczok przed sądem w Piotrkowie

Witold Błaszczyk, rzecznik prasowy PO w Piotrkowie powiedział nam, że prokuratura uważa iż materiał dowodowy w sposób wystarczający uprawdopodobnia zarzucane dziennikarzowi przestępstwo sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Ponadto, w związku z zagrożeniem wysoką karą (do 12 lat wiezienia) śledczy obawiają się, że podejrzany mógłby mataczyć w sprawie. Dlatego też domagają się izolacyjnego środka zapobiegawczego.

Zażalenie prokuratury trafiło do Sądu Rejonowego w Piotrkowie w miniony piątek. Po sprawdzeniu pod względem formalnym zostanie przekazane do wydziału odwoławczego Sądu Okręgowego w Piotrkowie. Następnie odbędzie się losowanie sędziego (przez system w Warszawie), który rozpatrzeniem zażalenia zajmie się prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia.

Kamil Durczok przeprasza za jazdę w stanie nietrzeźwości po wyjściu z sali rozpraw SR w Piotrkowie:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki