"Kolorowa lokomotywa" dla dzieci i młodzieży z Łódzkiego

  "Kolorowa lokomotywa" dla dzieci i młodzieży z Łódzkiego

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  "Kolorowa lokomotywa" dla dzieci i młodzieży z Łódzkiego

  ©Krzysztof Szymczak

  W poniedziałek "Kolorowa lokomotywa" połączyła Łódź z ważnymi miastami regionu. Projekt przygotowany przez Łódzki Dom Kultury zabierze w podróż ponad tysiąc osób - dzieci i młodzież z ważnych miast województwa. Co ich czeka?
  "Kolorowa lokomotywa" dla dzieci i młodzieży z Łódzkiego

  ©Krzysztof Szymczak

  - "Kolorowa lokomotywa" to trwający trzy miesiące cykl warsztatów, wycieczek po Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego i seansów filmowych połączonych z prelekcjami - mówi Jacek Sokalski, p.o. dyrektora Łódzkiego Domu Kultury. - Zajęcia teoretyczne i pokazy filmowe przygotują "podróżujących" do działań w terenie, które uzupełnią wiedzę naszych gości o praktyczne doświadczenia.

  Projekt powstał bardzo szybko, w ciągu 2-3 tygodni. Ideę w mig podchwyciły placówki z regionu, m.in. z Opoczna, Bełchatowa, Zelowa, Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Skierniewic.

  Uczestnicy projektu poznawać będą sztukę ludową, odbędą warsztaty fotograficzne i malarskie. Będą mogli też wziąć udział w konkursach pod hasłem "Bioróżnorodność".

  - Dzięki takim działaniom młodzi ludzie mogą się przekonać, ile nieprawdy jest w stereotypowym postrzeganiu regionu łódzkiego jako nieatrakcyjnego turystycznie - podkreśla Hieronim Andrzejewski, dyrektor Parków Krajobrazowych. Główna część projektu zakończy się we wrześniu.

  Już w poniedziałek pierwsi "pasażerowie" (z Mniszkowa) odwiedzili ŁDK, potem udali się do Lasu Łagiewnickiego.

  Wartość projektu to około 400 tys. zł, z czego 270 tys. pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Reszta jest z budżetu ŁDK. Domy kultury z regionu musiały zadbać jedynie o frekwencję projektu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo