Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolory Polski: Rozpoczął się wędrowny festiwal Filharmonii Łódzkiej [ZDJĘCIA]

Dariusz Pawłowski
Koncertem w parku obok Muzeum Regionalnego w Bełchatowie rozpoczęła się w niedzielę XIV edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”.

Wystąpili Chór Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina pod dyrekcją Dawida Bera oraz zespół Alla Vienna w programie „Dźwięki z wielkiego ekranu”. Specjalnym gościem był Bełchatowski Chór Gospel „Schola Cantorum” im. Piotra Kudyby. Koncert poprowadził Paweł Sztompke.

Przed nami jeszcze dwadzieścia koncertów przedsięwzięcia, które wybornie wkomponowało się w letni czas całego województwa łódzkiego. Festiwal, który potrwa do 31 sierpnia, odwiedzi jeszcze: Tomaszów Mazowiecki, Buczek koło Brzezin, Sieradz, Lipce Reymontowskie, Uniejów, Bełchów, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Rogów, Lutomiersk, Do_broń, Zelów, Aleksandrów Łódzki, Inowłódz, Tum, Małków, Łowicz i Wieluń. Wszędzie koncerty odbywają się we wspaniałych wnętrzach: kościołach, pałacach, zamkach, muzeach.

– W nasz festiwal silnie zaangażowali się lokalni partnerzy i tamtejsze społeczności, a nasza impreza, co można doskonale zaobserwować na poszczególnych koncertach, nie tylko mocno wpływa na promocję tych miejsc, ale również świadomość lokalnej marki – podkreśla Tomasz Bęben, dyrektor festiwalu i dyrektor naczelny Filharmonii Łódzkiej.

Na festiwal udało się zaprosić wiele znakomitości. Już w następnym koncercie, w sobotę 6 lipca o godz. 16, w kościele ewangelicko-augsburskim w Tomaszowie Mazowieckim wystąpią skrzypkowie Krzysztof i Jakub Jakowiczowie oraz Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego „Sinfonietta”. Podczas kolejnych wieczorów zobaczymy i usłyszymy m.in. śpiewaczkę Joannę Trafas i Tatrzańską Orkiestrę Klimatyczną, wokalistę Jarka Wista, trio wokalne Singin’ Birds, sopranistkę Annę Mikołajczyk-Niewiedział, śpiewaczki Izabelę Trębacz, Lenę Piękniewską, śpiewającą kontrabasistkę Megitzę, zespół Wielbłądy, akordeonistę i wokalistę Adama Struga, zespół Tres.b, grupę Sentido Del Tango, klawesynistkę Małgorzatę Sarbak, pianistę Marcina Maseckiego, a także śpiewaków: Magdalenę Schabowską (sopran), Annę Lubańską (mezzosopran), Pavlo Tolstoya (tenor) i Wojciecha Gierlacha (bas). Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej kolorypolski.pl. Co ważne, wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Każdemu koncertowi towarzyszy szereg imprez i zabaw, a poszukiwaczy pozamuzycznych wrażeń organizatorzy zapraszają do zapisywania się na wycieczki organizowane, jak co roku, przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Ich program obejmuje zwiedzanie zabytków na trasie Kolorów Polski i w miejscowości docelowej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie pl.cit.lodz.pl.

Artystyczna podróż przez województwo stała się ważnym i wyczekiwanym festiwalem, nie tylko przez mieszkańców miejscowości, do których Kolory Polski docierają, ale również łodzian, a nawet mieszkańców innych województw. To mające skromne początki przedsięwzięcie rozrosło się i stało się bardzo silną marką naszego regionu. Co roku pokazuje, jak wiele jeszcze jest w Łódzkiem do odkrycia, dla jak wielu ludzi w mniejszych ośrodkach kultura jest atrakcyjnym pomysłem na wolny czas.

WIĘCEJ ZDJĘĆ: Festiwal Kolory Polski w Bełchatowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki