Kolory Polski: Rozpoczął się wędrowny festiwal Filharmonii...

  Kolory Polski: Rozpoczął się wędrowny festiwal Filharmonii Łódzkiej [ZDJĘCIA]

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kolory Polski: Rozpoczął się wędrowny festiwal Filharmonii Łódzkiej [ZDJĘCIA]
  1/9
  przejdź do galerii
  Koncertem w parku obok Muzeum Regionalnego w Bełchatowie rozpoczęła się w niedzielę XIV edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”.
  Wystąpili Chór Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina pod dyrekcją Dawida Bera oraz zespół Alla Vienna w programie „Dźwięki z wielkiego ekranu”. Specjalnym gościem był Bełchatowski Chór Gospel „Schola Cantorum” im. Piotra Kudyby. Koncert poprowadził Paweł Sztompke.

  Przed nami jeszcze dwadzieścia koncertów przedsięwzięcia, które wybornie wkomponowało się w letni czas całego województwa łódzkiego.
  Festiwal, który potrwa do 31 sierpnia, odwiedzi jeszcze: Tomaszów Mazowiecki, Buczek koło Brzezin, Sieradz, Lipce Reymontowskie, Uniejów, Bełchów, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Rogów, Lutomiersk, Do_broń, Zelów, Aleksandrów Łódzki, Inowłódz, Tum, Małków, Łowicz i Wieluń. Wszędzie koncerty odbywają się we wspaniałych wnętrzach: kościołach, pałacach, zamkach, muzeach.

  – W nasz festiwal silnie zaangażowali się lokalni partnerzy i tamtejsze społeczności, a nasza impreza, co można doskonale zaobserwować na poszczególnych koncertach, nie tylko mocno wpływa na promocję tych miejsc, ale również świadomość lokalnej marki – podkreśla Tomasz Bęben, dyrektor festiwalu i dyrektor naczelny Filharmonii Łódzkiej.

  Na festiwal udało się zaprosić wiele znakomitości. Już w następnym koncercie, w sobotę 6 lipca o godz. 16, w kościele ewangelicko-augsburskim w Tomaszowie Mazowieckim wystąpią skrzypkowie Krzysztof i Jakub Jakowiczowie oraz Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego „Sinfonietta”. Podczas kolejnych wieczorów zobaczymy i usłyszymy m.in. śpiewaczkę Joannę Trafas i Tatrzańską Orkiestrę Klimatyczną, wokalistę Jarka Wista, trio wokalne Singin’ Birds, sopranistkę Annę Mikołajczyk-Niewiedział, śpiewaczki Izabelę Trębacz, Lenę Piękniewską, śpiewającą kontrabasistkę Megitzę, zespół Wielbłądy, akordeonistę i wokalistę Adama Struga, zespół Tres.b, grupę Sentido Del Tango, klawesynistkę Małgorzatę Sarbak, pianistę Marcina Maseckiego, a także śpiewaków: Magdalenę Schabowską (sopran), Annę Lubańską (mezzosopran), Pavlo Tolstoya (tenor) i Wojciecha Gierlacha (bas). Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej kolorypolski.pl. Co ważne, wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

  Każdemu koncertowi towarzyszy szereg imprez i zabaw, a poszukiwaczy pozamuzycznych wrażeń organizatorzy zapraszają do zapisywania się na wycieczki organizowane, jak co roku, przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Ich program obejmuje zwiedzanie zabytków na trasie Kolorów Polski i w miejscowości docelowej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie pl.cit.lodz.pl.

  Artystyczna podróż przez województwo stała się ważnym i wyczekiwanym festiwalem, nie tylko przez mieszkańców miejscowości, do których Kolory Polski docierają, ale również łodzian, a nawet mieszkańców innych województw. To mające skromne początki przedsięwzięcie rozrosło się i stało się bardzo silną marką naszego regionu. Co roku pokazuje, jak wiele jeszcze jest w Łódzkiem do odkrycia, dla jak wielu ludzi w mniejszych ośrodkach kultura jest atrakcyjnym pomysłem na wolny czas.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ: Festiwal Kolory Polski w Bełchatowie


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo