MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolory Polski w Zadzimiu 2024. Zagrała Mała Orkiestra Dancingowa. Zabrzmiały przeboje przedwojennej Warszawy ZDJĘCIA

Na scenie plenerowej w parku Dereniowy Skarb licznej publiczności z całego łódzkiego zaprezentowała się Mała Orkiestra Dancingowa
Na scenie plenerowej w parku Dereniowy Skarb licznej publiczności z całego łódzkiego zaprezentowała się Mała Orkiestra Dancingowa Paweł Gołąb
Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” zawitał ponownie do Zadzimia w powiecie poddębickim. Sobotni koncert wprowadził uczestników w dancingowy nastrój. Zapraszamy do fotorelacji.

Zadzimski koncert Festiwalu Kolory Polski 2024 w Zadzimiu odbył się na scenie plenerowej w parku Dereniowy Skarb. Licznej publiczności z całego łódzkiego zaprezentowała się Mała Orkiestra Dancingowa. W programie koncertu znalazły się utwory Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Henryka Golda, Artura Golda, Freda Schera, Alfreda Schütza, Stanisława Ferszki. Na uczestników czekała nie tylko muzyczna uczta. O coś dla ciała zadbały Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zadzimia. Zapraszamy do naszej fotorelacji.

Mała Orkiestra Dancingowa. Muzyka przedwojennej Warszawy

Mała Orkiestra Dancingowa rekonstruuje muzykę międzywojennej Warszawy, członkowie zespołu nie lubią jednak myśleć o niej jako o relikcie minionej epoki. Nie zabierają słuchaczy (ani tancerzy – przymiotnik „dancingowa” zobowiązuje!) w podróż do przeszłości, nie przenoszą w wyidealizowane, dawne czasy, do których lubimy wzdychać z sentymentem, a raczej sprawdzają, w jakim stopniu te utwory rezonują z wrażliwością współczesnego słuchacza. „Wczesny polski pop” – tak artyści nazwali swoją drugą płytę i tak mówią o wykonywanej muzyce, widząc w niej genetyczną poprzedniczkę współczesnych gatunków popularnych. Starsza siostra popu rozbrzmiewała sto lat temu na dancingach, w kawiarniach i kabaretach, wykonywana ze specyficzną manierą, artykulacją, rodzajem brzmienia. Porywała niezwykłej urody melodiami zapadającymi w pamięci na długo, a także słowem, które z rzadko dziś spotykaną czułością opisuje otaczający nas świat. Pełne partytury aranżacji nie zachowały się do dziś, dostępne są wszak archiwalne nagrania, z których pomysłodawca i lider zespołu Noam Zylberberg skrupulatnie notuje poszczególne partie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zobacz Q&A z o Tomaszem Jacykowem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki