Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kompleks biurowo - mieszkalny Fuzja w dawnym imperium Scheiblera [FILM]

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Wideo
od 16 lat
Kamień węgielny pod budowę potężnego kompleksu biurowo-mieszkalnego Fuzja wmurowano w poniedziałek na terenie dawnego imperium przemysłowego Karola Scheiblera w Łodzi. Oznacza to, że powstanie tam prawdziwe miasto w mieście – z biurami, mieszkaniami, sklepami, usługami, restauracjami, paczkomatami, parkingami, ścieżkami rowerowymi i mnóstwem zieleni.

Chodzi o miasteczko fabryczne z czerwonej cegły otoczone ul. Tymienieckiego, Kilińskiego, Milionową i Piotrkowską. Pierwotnie były tam budynki wykończalni kompleksu fabrycznego Scheiblera, które w PRL należały do zakładów bawełnianych „Uniontex”. Plan jest taki, że będzie tam 20 budynków: sześć od podstaw zbudowanych i 14 historycznych, odnowionych. Wśród tych ostatnia prawdziwą perełką jest słynna secesyjna elektrownia będąca unikatem w skali Europy.

Podczas uroczystości w specjalnej kapsule, która zostanie umieszczona w fundamentach pierwszego budowanego budynku, umieszczono akt erekcyjny i pamiątkowe artefakty: deklaracja, aktualne zdjęcia i zakładowa gazetka pracownicza „Unionteksu”.

Czujemy się odpowiedzialni za tworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej, co jest szczególnie ważne w Fuzji. Chcemy, by to miejsce dołączyło do najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych fragmentów Łodzi, by przyciągało ludzi, było otwarte i przyjazne, wygodne do życia, inspirujące do pracy oraz atrakcyjne do spędzania czasu. Projektujemy je z wielką uwagą uwzględniając zarówno potrzeby przyszłych mieszkańców oraz użytkowników tej przestrzeni, jak i trendy urbanistyczne oraz socjologiczne – mówi Nicklas Lindberg, prezes znanej firmy deweloperskiej Echo Investment, która jest inwestorem.

Każda nowa inwestycja niezmiernie cieszy. Taka jak ta zalicza się jednak do tych wyjątkowych, bo mówimy o najważniejszych łódzkich zabytkach. O naszym dziedzictwie. To nie tylko część imperium największego w historii Łodzi fabrykanta, ale również jedyna w swoim rodzaju elektrownia zakładowa, która jest prawdziwą ozdobą Księżego Młyna i miasta – zaznacza Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
Inwestor zapewnia, że w tutejszych mieszkaniach pojawią się systemy inteligentne pozwalające lokatorom zarządzać, kontrolować i programować alarm, sprzęty agd i rtv, sterować zasłonami, sprawdzać domknięcie okien i np. jednym klawiszem wyłączyć wszystkie wybrane odbiorniki prądu oraz włączać i wyłączać oświetlenie i inne urządzenia - z domu lub zdalnie - za pomocą smartfona.

W ramach pierwszego etapu zostaną zbudowane dwa budynki mieszkalne z 274 lokalami, do których pierwsi lokatorzy wprowadzą się na początku 2021 roku. Kolejne etapy to budowa obiektów mieszkalnych i gruntowna renowacja starych budynków, w których pojawią się biura, restauracje, punkty handlowe itp.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki