Komu zależy na zakazie zatrzymywania się na ulicy...

  Komu zależy na zakazie zatrzymywania się na ulicy Przestrzennej?

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zakazy wprowadzono na ulicy Przestrzennej w ubiegłym tygodniu

  Zakazy wprowadzono na ulicy Przestrzennej w ubiegłym tygodniu ©Czytelnik

  Zawsze są równi i równiejsi, nawet w przypadku znaków drogowych. Odczuli to w ubiegłym tygodniu mieszkańcy ulicy Przestrzennej, którym zakazano zatrzymywania się i postoju przy swoich posesjach. Jednak nowe oznakowanie dotyczy tylko 10 procent ulicy i to tej bezpieczniejszej części, przynajmniej w opinii mieszkańców.
  Zakazy wprowadzono na ulicy Przestrzennej w ubiegłym tygodniu

  Zakazy wprowadzono na ulicy Przestrzennej w ubiegłym tygodniu ©Czytelnik

  Nowe zakazy obowiązują od ulicy Halki do Sławnej (około 150 metrów), po obu stronach jezdni, choć nie wydarzył się tam w ostatnich latach poważny wypadek ani kolizja. Przynajmniej nie trafiły one do statystyk drogówki.

  - Oczywiście, niebezpiecznych odcinków na Przestrzennej, która ma półtora kilometra, nie brakuje. Na pewno należy do nich fragment od Pańskiej do Karowej. Przede wszystkim auta, jadące do strony ulicy Granicznej, zjeżdżają z górki, a od strony Starorudzkiej wychodzą z łuku i kierowcy nic nie widzą - podkreśla Michał Klimczak z ulicy Przestrzennej. - Widoczność ograniczają jeszcze auta zaparkowane przy sklepie, który jest zlokalizowany między Pańską a Karową. Tam zakaz na pewno by się przydał, ale nie u nas.

  Zakazy nie obowiązują również od ulicy Halki do Starorudzkiej, chociaż na co dzień parkuje tam sporo aut.

  - Nie sądzę, żeby nowe oznakowanie było konsultowane z policją - podkreśla Klimczak.

  I pan Michał ma rację. Zarząd Dróg i Transportu twierdzi, że nie musi konsultować się z drogówką w tej sprawie.

  - Status drogi nie nakłada na nas takiego obowiązku - wyjaśnia Wojciech Kubik, rzecznik ZDiT.

  W dniu, gdy nowe znaki zostały ustawione, ojciec pana Michała otrzymał mandat. Nie zauważył nowego znaku, oddalonego od domu o 70 metrów i jak zwykle zostawił auto przed posesją. Kosztowało go to 100 zł.

  - Pół godziny po tym, jak ojciec wrócił do domu, zjawiła się policja i uświadomiła mu, że stoi na zakazie. Myślał, że może to MPK poprosiło drogowców o ustawienie zakazu, więc postanowił wyjaśnić sprawę w Zarządzie Dróg - mówi pan Michał.

  Tam jednak usłyszał, że na auta, zaparkowane przed posesjami, skarżyli się przechodnie i mieszkańcy, wyjeżdżający z innych posesji.

  - Zgłosili się do nas mieszkańcy tej ulicy z prośbą o wyraźne przypomnienie kierowcom o zakazie. Warto zauważyć, że zakaz obowiązywał tam wcześniej, bo jak wynika z przepisów nie wolno parkować na chodnikach (bez zachowania półtora metra odstępu) i zieleńcach, a takie sytuacje miały tam miejsce - podkreśla Wojciech Kubik, rzecznik ZDiT.

  Argumentacja drogowców zaskoczyła jednak Michała Klimczaka.

  - To o tyle dziwne, że większość sąsiadów jest oburzona wprowadzeniem nowej organizacji ruchu. W końcu przez ostatnich piętnaście lat nikomu nie przeszkadzały auta, zaparkowane przed domami. Nikt też nie apelował o wprowadzanie zakazów - podkreśla pan Michał.

  Być może dlatego wśród sąsiadów zaczęła krążyć plotka, że któryś z mieszkańców Przestrzennej, któremu przeszkadzały zaparkowane auta, musi pracować w ZDiT. Nie wiadomo, czy to prawda, ale po tym, jak poprosiliśmy tę instytucję o wyjaśnienia, mieszkańcy otrzymali pozytywne informacje.

  - Ponoć Zarząd Dróg ma rozważyć usunięcie zakazów - mówi Klimczak.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a może rada osiedla?

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Bankowo przeszkadzało to komuś z Rady Osiedla Ruda, bo Państwo zgromadzeni w tejże radzie przyklaskują jedynie swoim pomysłom i lansują nawzajem to, co im wygodne nie biorąc pod uwagę zasady...rozwiń całość

  Bankowo przeszkadzało to komuś z Rady Osiedla Ruda, bo Państwo zgromadzeni w tejże radzie przyklaskują jedynie swoim pomysłom i lansują nawzajem to, co im wygodne nie biorąc pod uwagę zasady sprawiedliwości społecznej czy interesu obywateli.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie ma jak znajomości

  zac (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  a w innych sytuacjach, to ZDiT jest nieprzejednany.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  FO

  FO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  Jezdze tamtedy codziennie bo mieszkam na jednej z bocznych ulic, faktycznie auta sa zaparkowane i troche to przeszkadza bo czasem nie widac jak ktos wychodzi na jezdnie zza auta, ale bez przesady...rozwiń całość

  Jezdze tamtedy codziennie bo mieszkam na jednej z bocznych ulic, faktycznie auta sa zaparkowane i troche to przeszkadza bo czasem nie widac jak ktos wychodzi na jezdnie zza auta, ale bez przesady ;) da sie zyczwiń

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny