Koncert Korteza w klubie Wytwórnia. Łódzki klub rozpoczyna...

  Koncert Korteza w klubie Wytwórnia. Łódzki klub rozpoczyna nowy koncertowy rok

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Łódzki klub Wytwórnia rozpoczyna nowy koncertowy rok. W środę 9 stycznia przy ul. Łąkowej 29 wystąpi Kortez.
  Koncert Korteza w klubie Wytwórnia. Łódzki klub rozpoczyna nowy koncertowy rok
  1/8
  przejdź do galerii

  ©bartek kowal/materiały prasowe

  Popularny wokalista, gitarzysta, pianista zawita do Łodzi w ramach trasy „Hej wy”. Styczniowe występy muzyka to - jak zapowiada artysta - ostatnie występy przez przerwą do jesieni. W tym czasie Kortez ma pracować nad swoim trzecim albumem.

  Trasa „Hej wy” ma retrospektywny charakter. Podczas koncertu będzie można posłuchać wybranych piosenek ze wszystkich dotychczasowych wydawnictw Korteza. Trasę poprzedziło ukazanie się we wrześniu ubiegłego roku „Mini domu”, który jest zbiorem piosenek pochodzących z podwójnie platynowego albumu „Mój dom”. Na płycie znalazły się także dwa nowe utwory: „Hej wy” oraz „Stare drzewa”, piosenka wykorzystana w filmie „Kamerdyner”.

  Kortez naprawdę nazywa się Łukasz Federkiewicz.
  Urodził się w Krośnie, dzieciństwo spędził w Iwoniczu, w szkole muzycznej uczył się gry na fortepianie i puzonie. Muzyk zadebiutował w 2015 roku albumem „Bumerang”, za który otrzymał Fryderyka. W roku 2017 wydał krążek „Mój dom”, a w ubiegłym roku wraz z Dawidem Podsiadło i Krzysztofem Zalewskim nagrał singel „Początek” promujący dziewiątą trasę Męskiego Grania. Wypromował takie przeboje, jak „Zostań”, „Od dawna już wiem”, ‚Dobry moment”, „Z imbirem”, „Wracaj do domu”.

  Kortez szybko zdobył uznanie - doceniono jego bezpośredniość, melancholijny styl, muzyczną prostotę (nie mylić z prostactwem) i naturalność, podparte emocjonalnością. Nieco szorstki w sposobie bycia, małomówny na scenie, komunikuje się za pomocą poetyckich tekstów.

  Kortez zagrał w Wytwórni jesienią na wyprzedanym do ostatniego biletu koncercie. Teraz będzie podobnie. Podczas występu w Łodzi, który rozpocznie się o godz. 19, artyście towarzyszyć będzie zespół w składzie: Krzysztof Domański, Lesław Matecki, Robert Kretzschmar i Jacek Lachowicz. Bilety w cenach: 99, 129 zł.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co to za PROTEZ?

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo