Koncert Lata Zet i Dwójki w Uniejowie [ZDJĘCIA+FILM]

  Koncert Lata Zet i Dwójki w Uniejowie [ZDJĘCIA+FILM]

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Koncert Lata Zet i Dwójki w Uniejowie [ZDJĘCIA+FILM]
  1/15
  przejdź do galerii

  ©Jarosław Kosmatka

  Lato Radia Zet i Dwójki ponownie, jak przede rokiem, znalazło swój finał w naszym województwie, w Uniejowie. I ponownie okazało się, że takie miejscowości to najlepsze miejsca w Polsce na podobne imprezy.
  Przed olbrzymią sceną ustawioną przy kompleksie Termy Uniejów bawiło się tysiące osób. Miłośnicy muzyki zbierali się od rana przez cały dzień, aż do telewizyjnej transmisji, która rozpoczęła się o godz. 20.05. Do Uniejowa ciągnęli tłumnie goście z kraju i doskonale bawili się na placu przed sceną, ale też na okolicznych wałach, plaży, moście, kładce. Ba, podczas koncertu widziano roztańczonych ludzi w różnych częściach miasta...


  Podczas uniejowskiego koncertu zaprezentowały się gwiazdy: w niezmiennie dobrej formie Perfect oraz emanująca radością i zadowoleniem Edyta Górniak, a także Army Of Lovers (w nieśmiertelnym ignorującym ramy płci stylu), Rafał Brzozowski, Sylwia Grzeszczak, Loka, Red Lips, Natalia "Natu" Przybysz, Marek Piekarczyk (tym razem w wersji nostalgicznej oraz kompletnie do niego nie pasującej, popowej, czyli w piosence "Tysiące głosów" wykonanej z innymi trenerami programu "The Voice of Poland"), Marika, Maria Sadowska i energetyczny Enej - zwycięzca sms-owego głosowania publiczności na najlepszy występ wieczoru, co zaowocowało ponownym pojawieniem się zespołu na finał koncertu.

  Imprezie przewodzili Tomasz Kammel z Telewizji Polskiej i Tomasz Florkiewicz z Radia Zet. A publiczność "wkręcał" (zadziwiająco skutecznie) znany z podobnych postępków na antenie radia, Kamil Nosel. Wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni oraz taneczny set DJ'a Adamusa.

  Jak to zwykle bywa przy okazji tego typu produkcji telewizyjno-radiowych, niektórzy wykonawcy korzystali z playbacków lub półplaybacków, poszczególne elementy programu niespecjalnie do siebie pasowały, można też mieć wiele wątpliwości do artystycznej jakości całości.

  Ale przecież nie to chodzi w takich przedsięwzięciach. Ma to być przede wszystkim dobra zabawa oraz "wielki handel", czyli promocja i wbijanie do świadomości widzów konkretnych artystów (którzy muszą sprzedawać swoje płyty i koncerty), stacji telewizyjnej i rozgłośni radiowej oraz ich programów, a także miejsca, w którym koncert się odbywa. Wszystkie te elementy "Pożegnanie lata" w Uniejowie spełniło wyśmienicie, a samo miasto świetnie to wykorzystało.

  Uniejów ma dobre położenie (nie jest do niego trudno dotrzeć nie tylko z miejscowości województwa łódzkiego, ale też mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego), wyjątkową atrakcję w postaci term oraz publiczność spragnioną muzycznych wydarzeń. Dziś to właśnie nie duże, ale mniejsze miasta są najlepszymi miejscami na takie składankowe, telewizyjno-radiowe koncerty.

  To w miejscowościach wielkości Uniejowa jest klimat oczekiwania na gwiazdy, dla tamtejszych mieszkańców taki koncert jest wydarzeniem roku. To także lokalne społeczności i samorządy najlepiej potrafią wykorzystać podobne wydarzenia do promocji, oddając przy tym równie wiele organizatorom i wykonawcom. Nic więc dziwnego, że za rok radio Zet i telewizyjna Dwójka znów chcą kończyć lato w Uniejowie.


  Zobacz galerie i filmy z koncertów:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wychodzą kompleksy

  pół-łodziak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 44 / 36

  Ciekawe, że po koncercie Zetki w Łodzi zamieściliście same zdjęcia bez krytycznej relacji, mimo, że impreza była dużo mniejsza i przeszła praktycznie bez echa. Potraktowanie Uniejowa jako zaścianka...rozwiń całość

  Ciekawe, że po koncercie Zetki w Łodzi zamieściliście same zdjęcia bez krytycznej relacji, mimo, że impreza była dużo mniejsza i przeszła praktycznie bez echa. Potraktowanie Uniejowa jako zaścianka czekającego na przyjazd gwiazdy to efekt kompleksów, które wynikają z faktu, że ludzie wolą jechać 60km na "Termy", niż skorzystać z miejskiej "Fali". Ciężko spodziewać się pochwalnego tonu, ale zdobyłby się Pan, Panie Redaktorze, na choć odrobinę obiektywizmu... Z drugiej strony, nie ma się czemu dziwić - skoro połowę "artykułu" zerżnął Pan ze strony gospodarza, dokładając w drugiej garść swoich kąśliwych refleksji.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ścieżka rowerowa

  KAJUS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 37

  Chcemy ścieżki rowerowej z Poddębic, a nawet Łodzi do Uniejowa!!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo