Koncert SBB w Wytwórni. W hołdzie Jerzemu Milianowi...

  Koncert SBB w Wytwórni. W hołdzie Jerzemu Milianowi [ZDJĘCIA+FILM]

  Paulina Ilska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Koncert SBB w Wytwórni. W hołdzie Jerzemu Milianowi [ZDJĘCIA+FILM]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Maciej Stanik

  Prowadzona przez Józefa Skrzeka i Apostolisa Anthimosa formacja SBB zagrała w czwartek podczas VI. Letniej Akademii Jazzu.
  Tegoroczna, już szósta edycja Letniej Akademii Jazzu nieprzypadkowo nosi tytuł "Legendy Polskiego Jazzu". W czwartkowe wieczory można w Wytwórni posłuchać tego, co w szkole polskiego jazzu najwybitniejsze. Tym razem legendarna grupa SBB wykonała utwory Jerzego Miliana.

  Jerzy Milian jest kompozytorem, muzykiem jazzowym i wibrafonistą. W poznańskiej Szkole Muzycznej uczyli go Bogusław Schaeffer i Wolfram Heicking.
  Grał w sekstecie Krzysztofa Komedy i kwintecie Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Występował na Jazz Jamboree, tworzył też oprawę muzyczną do kabaretów. Jego twórczość jest popularna wśród miłośników jazzu w Europie, poświęcony mu będzie pierwszy w historii polskiego jazzu vibes summit.

  W programie występu SBB znalazły się klasyczne kompozycje grupy i autorsko odczytane kompozycje Jerzego Miliana. Zespół jest kojarzony z rockiem progresywnym, ale w jego muzyce można usłyszeć klasyczne, jazzowe i elektroniczne inspiracje. Trio, istniejące na scenie muzycznej od lat 70, wciąż eksperymentuje i poszukuje, nie osiada na laurach. Dzielili scenę z największymi sławami: Charlesem Mingusem, Eltonem Johnem, Bobem Marleyem, Soft Machine czy Colosseum II. Jako pierwszy polski zespół zagrali na Roskilde Festival w Danii w 1978 roku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo