Koncertowa gra ŁKS Commercecon. Fantastyczny doping kibiców ŁKS. Zobacz zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Silny Fenerbahce Stambuł przyjechał do Łodzi na mecz z siatkarkami ŁKS Commercecon w trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń. Obie drużyny przed grą miały po jednym zwycięstwie (po 3:0 nad Tenerife La Laguna) oraz po jednej porażce z Allinaz MTV Stuttgart (0:3 ŁKS Commercecon i 2:3 Fenerbahce).

W pierwszym secie łodzianki grały bez respektu i objęły prowadzenie 12:11. Rozpoczął się koncert gospodyń, które zdobyły sześć punktów z rzędu. Łódzkie Wiewióry doskonale grały blokiem i wymuszały błędy rywalek. Siatkarki Fenerbahce goniły, zdobyły trzy punkty po serwisowych asach. Dobrze grały Rosjanki Arina Fiedorowcewa i Anna Łazariewa. Nie było jednak mocnych na łodzianki, które wygrały do 21.
Po kapitalnym ataku z środka Kamili Witkowskiej było 8:3 w drugim secie. Łodzianki grały koncertowo. Kibice ŁKS byli zachwyceni i gorąco dopingowali Łódzkie Wiewióry. Na trybunach była też kilkuosobowa grupa kibiców Fenerbahce. Gospodynie utrzymywały przewagę - 17:13. Po błędach Valentiny Diouf był remis 19:19. Lana Scuka przestrzeliła, Zuzanna Górecka źle przyjęła - 19:21. Błąd Lany Scuki w przyjęciu zadecydował o porażce łodzianek. Porażce na własne życzenie.
Łodzianki otrząsnęły się po tym niedanym fragmencie gry i były lepsze w trzeciej partii. Prowadziły 17:11. Lana Scuka kończy tego seta udanym atakiem. Doskonale funkcjonuje przyjęcie łodzianek.
Po kolejnym udanym bloku łodzianki objęły prowadzenie 8:4 w czwartym secie. Za wcześnie było na radość - zrobiło się 11:11. Dzięki Valentinie Diouf łodzianki znów odskoczyły - 14:11. Łódzkie Wiewióry grały doskonale - 20:15. Lana Scuka się nie myli - 22:18. Potrójny blok łodzianek - 23:18. Turczynki psują zagrywkę. Piłkę meczową wykorzystuje na siatce Klaudia Alagierska-Szczepaniak. Zobaczyliśmy taniec radości prezesa ŁKS Commercecon Huberta Hoffmana.
MVP meczu została wybrana Roberta Ratzke.

ŁKS Commercecon - Fenerbahce Stambuł 3:1 (25:21, 22:25, 25:16, 25:19).
ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke 6, Valentina Diouf 17, Kamila Witkowska 12, Klaudia Alagierska-Szczepaniak 12, Zuzanna Górecka 11, Lana Scuka 14, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Angelika Gajer, Anastazija Hryszczuk, Julita Piasecka. Trener: Allessandro Chiappini.