Konferencja okulistyczna w Łodzi. Ponad tysiąc lekarzy...

  Konferencja okulistyczna w Łodzi. Ponad tysiąc lekarzy rozmawia o chorobach oczu [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Agnieszka Jędrzejczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Konferencja okulistyczna w Łodzi. Ponad tysiąc specjalistów rozmawia o chorobach oczu
  1/19
  przejdź do galerii

  Konferencja okulistyczna w Łodzi. Ponad tysiąc specjalistów rozmawia o chorobach oczu ©Agnieszka Jędrzejczak

  W piątek (24 marca) w Łodzi rozpoczęło się dwudniowe sympozjum okulistyczne "Nowe horyzonty". Do Łodzi przyjechali specjaliści z całego świata, m.in. Izraela, Japonii, USA, Włoch, Niemiec czy Austrii.
  To prawdopodobnie jedna z największych, jeśli nie największa, konferencja okulistyczna w Polsce ostatnich lat. Specjaliści, którzy wzięli w niej udział, rozmawiają głównie o jaskrze i problemach siatkówki, czyli najważniejszej części oka, dzięki której widzimy.

  - Celem konferencji jest przede wszystkim edukacja polskich lekarzy, umożliwienie im zapoznania się z najnowszymi technikami diagnostycznymi i operacyjnymi, jakie istnieją na świecie - mówi dr Zofia Michalewska, okulistka w szpitalu im. Jonschera oraz klinice Jasne Błonia, należy także do komitetu organizacyjnego konferencji.

  Zobacz też:Okuliści ze szpitala Jonschera w Łodzi przeprowadzą operację oka w technologii 3D

  W sympozjum biorą udział najwybitniejsi światowi specjaliści jak Shunji Kusaka z Japonii, Joseph Moisseiev z Izraela, Carl Glittenberg z Austrii, polski okulista Zbigniew Zagórski z Lublina czy Józef Kałużny z Bydgoszczy. Wśród wykładowców jest także prof. Jerzy Nawrocki z Łodzi (jest także w komitecie organizacyjnym), laureat wielu prestiżowych nagród, w tym wielokrotny laureat tzw. Medycznego Oskara. W piątek opowiadał o swojej nowatorskiej technice odwróconego płatka, którą dziś w leczeniu stosuje wielu specjalistów na całym świecie.

  Czytaj:NFZ w Łodzi zapłaci więcej za leczenie zaćmy. Lekarze zoperują więcej pacjentów

  Dzięki tak dużemu gronu wybitnych specjalistów uczestniczących w łódzkiej konferencji, niektóre techniki leczenia chorób oka omawiane są po raz pierwszy. - To jest niesamowite jak na nasze polskie warunki - przyznaje dr Michalewska. - Choroby siatkówki są najprężniej rozwijającym się tematem w okulistyce i jednocześnie najbardziej zagrażające naszym oczom, naszemu prawidłowemu widzeniu. Dlatego właśnie to zagadnienie interesuje naukowców najbardziej - dodaje.

  ZOBACZ TEŻ: Innowacyjna operacja oka w Łodzi. "Komfort i dla pacjenta, i dla chirurga"

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Konferencja o zdrowiu oczu...

  BettyMegami (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  ... oświetlona światłem makabrycznie niebieskim podejrzewanym o związek ze zwyrodnieniem plamki żółtej (choroba siatkówki oka).

  Warto zobaczyć

  Diety