Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konferencja okulistyczna w Łodzi. Ponad tysiąc lekarzy rozmawia o chorobach oczu [ZDJĘCIA]

Redakcja
W piątek (24 marca) w Łodzi rozpoczęło się dwudniowe sympozjum okulistyczne "Nowe horyzonty". Do Łodzi przyjechali specjaliści z całego świata, m.in. Izraela, Japonii, USA, Włoch, Niemiec czy Austrii.

To prawdopodobnie jedna z największych, jeśli nie największa, konferencja okulistyczna w Polsce ostatnich lat. Specjaliści, którzy wzięli w niej udział, rozmawiają głównie o jaskrze i problemach siatkówki, czyli najważniejszej części oka, dzięki której widzimy.

- Celem konferencji jest przede wszystkim edukacja polskich lekarzy, umożliwienie im zapoznania się z najnowszymi technikami diagnostycznymi i operacyjnymi, jakie istnieją na świecie - mówi dr Zofia Michalewska, okulistka w szpitalu im. Jonschera oraz klinice Jasne Błonia, należy także do komitetu organizacyjnego konferencji.

Zobacz też:Okuliści ze szpitala Jonschera w Łodzi przeprowadzą operację oka w technologii 3D

W sympozjum biorą udział najwybitniejsi światowi specjaliści jak Shunji Kusaka z Japonii, Joseph Moisseiev z Izraela, Carl Glittenberg z Austrii, polski okulista Zbigniew Zagórski z Lublina czy Józef Kałużny z Bydgoszczy. Wśród wykładowców jest także prof. Jerzy Nawrocki z Łodzi (jest także w komitecie organizacyjnym), laureat wielu prestiżowych nagród, w tym wielokrotny laureat tzw. Medycznego Oskara. W piątek opowiadał o swojej nowatorskiej technice odwróconego płatka, którą dziś w leczeniu stosuje wielu specjalistów na całym świecie.

**Czytaj:

NFZ w Łodzi zapłaci więcej za leczenie zaćmy. Lekarze zoperują więcej pacjentów

**

Dzięki tak dużemu gronu wybitnych specjalistów uczestniczących w łódzkiej konferencji, niektóre techniki leczenia chorób oka omawiane są po raz pierwszy. - To jest niesamowite jak na nasze polskie warunki - przyznaje dr Michalewska. - Choroby siatkówki są najprężniej rozwijającym się tematem w okulistyce i jednocześnie najbardziej zagrażające naszym oczom, naszemu prawidłowemu widzeniu. Dlatego właśnie to zagadnienie interesuje naukowców najbardziej - dodaje.

ZOBACZ TEŻ: Innowacyjna operacja oka w Łodzi. "Komfort i dla pacjenta, i dla chirurga"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki