Koniec marzeń PGE Skry o mistrzostwie Polski. Pozostała gra o brązowy medal

W hali Energia w Bełchatowie siatkarze PGE Skry Bełchatów rozegrali drugi mecz półfinału play-off Plus Ligi z Jastrzębskim Węglem. W pierwszym meczu rywale bełchatowian wygrali 3:0, więc teraz musieli wygrać siatkarze PGE Skry.

Pierwszy set zwiastował duże problemy gospodarzy. Od stanu remisowego 9:9 bełchatowianie przegrali sześć kolejnych piłek przy zagrywce Benjamina Toniuttiego i goście objęli prowadzenie 15:9. Takiej szansy na wygranie seta obrońcy tytułu mistrzowskiego nie wypuścili z rąk.
W drugiej partii bełchatowianie przegrywali już 17:21, ale potrafili dopaść rywala. Było tylko 21:22, za chwilę 22:23. Po ataku Jana Hadravy Jastrzębski Węgiel miał piłkę setową, której nie udało się obronić. Tomasz Fornal pokonał blokującego Mateusza Bieńka. Zrobiło się nerwowo.
Gospodarze nie podjęli walki w trzecim secie. Przegrywali 7:8, by po oddać pole gościom i przegrywać już 11:18. Do końca meczu Jastrzębski Węgiel kontrolował przebieg gry. Zagra w finale, a bełchatowianom pozostaje walka o brązowy medal.
Mecze o trzecie miejsce (rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych) odbędą się na pewno 4, 7 i 11 maja.

Ostatni do tej pory medal mistrzostw Polski siatkarze PGE Skry Bełchatów zdobyli w 2018 roku i był to medal złoty. Później mistrzostwo zdobywali siatkarzy Zaksy Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla w minionym sezonie.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 22:25, 19:25)
PGE Skra: Mateusz Bieniek 8, Aleksander Atanasijevic 13, Dick Kooy 11, Karol Kłos 7, Grzegorz Łomacz 1, Milad Ebadipour 6, Kacper Piechocki (l) oraz Mikołaj Sawicki, Damian Schulz. Trener: Slobodan Kovac.
W drugim meczu półfinałowym play-off Plus Ligi: Warta Zawiercie - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 21:25, 21:25). Stan rywalizacji 1-1. Trzeci decydujący mecz 30 kwietnia o 14.45 w Kędzierzynie-Koźlu.