Koniec pucharowej przygody Widzewa

Bogusław Kukuć
Widzew przegrał w Warszawie drugi mecz w przeciągu kilku dni
Widzew przegrał w Warszawie drugi mecz w przeciągu kilku dni Bartek Syta
W 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski Widzew przegrał w Warszawie z Legią 1:3 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Środowy mecz lepiej zaczęli łodzianie. Madera i Grzelczak strzałami z dystansu starali się zaskoczyć Wojciecha Skabę, ale przez pierwsze pół godziny największe wrażenie robiła gra Igora Alvesa. Po faulu Gola właśnie Alves strzelił z wolnego nad murem, a jego koledzy nie potrafili wepchnąć piłki, która odbiła się od poprzeczki.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze nieco przyspieszyli grę. W 43 min. szybki Manu zdołał groźnie dośrodkować z lewej, a nadbiegający Wolski strzelił głową minimalnie obok słupka. W przedłużonym czasie gry legioniści objęli prowadzenie. Z wolnego z 19 m precyzyjnym strzałem lewą nogą Jakub Wawrzyniak umieścił piłkę w górnym okienku bramki Bartosza Kanieckiego.

Gol odebrał gościom wszelką nadzieję. Mecz po przerwie był zupełnie jednostronny, a gole Manu w 55 min. i Rafała Wolskiego w 63 min. były tylko symbolem przewagi obrońców trofeum.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:0 (1:0)

Gole: Wawrzyniak (45+1), Manu (55), Wolski (62)

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Komorowski, Wawrzyniak (71 Kiełbowicz) - Gol (70 Łukasik) , Vrdoljak (81 Jędrzejczyk) - Manu, Wolski, Żyro - Kucharczyk. Trener: Maciej Skorża

Widzew: Kaniecki - Bartkowski, Madera, Pinheiro, Abbes - Alves, Mroziński ( 46 PankaI) - Oziębała (61 Budka), Radzio (56 Ostrowski) , Dzalamidze - Grzelczak. Trener: Radosław Mroczkowski

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)

Widzów: 11 436