Koniec remisów! Jest zwycięstwo Widzewa

Dariusz Piekarczyk
Widzew Łódź wygrał z Ruchem Chorzów
Widzew Łódź wygrał z Ruchem Chorzów Fot. Grzegorz Gałasiński
Wreszcie! Widzew Łódź wygrał pierwszy ligowy mecz na stadionie przy Piłsudskiego 138 od 13 października minionego roku, kiedy to pokonał Skrę Częstochowa 2:0 (1:0). W sobotni wieczór widzewiacy pokonali Ruch Chorzów 3:0 (1:0) i była to ich pierwsza wygrana po serii 10 remisowych spotkań. To także pierwszy zwycięski mecz pod wodzą trenera Jacka Paszulewicza.

Gospodarze przystępowali do tego meczu po tąpnięciu jakiego nastąpiło w drużynie, a skutkowało nałożeniem przez zarząd kary finansowej na piłkarzy za kiepską grę oraz przesunięciem sześciu graczy, podobno tymczasowo, do drużyny rezerw występującej w klasie okręgowej.
Widzewiacy już w 6 minucie mogli objąć prowadzenie, ale Przemysław Banaszak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem „Niebieskich”. Nie zraziło to widzewiaków, którzy parli do przodu i w końcu dopięli swego. W 30 minucie Mateusz Michalski zmusił do kapitulacji Dawida Smuga i wprawił w euforię kilkanaście tysięcy kibiców. W tej części gry nie padł już żaden gol. Po zmianie stron widzewiacy dorzucili jeszcze dwie bramki.
Wygrana sprawiła, że widzewiacy są bliżej awansu do I ligi, a chorzowianie jedną noga są w lidze III. ą