Koniec show Gowina w PO, teraz będzie show bez PO

  Koniec show Gowina w PO, teraz będzie show bez PO

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  "Nie odejdę z PO, bo chcę tę partię odnowić. Widzę dla siebie przestrzeń dla tego, co nazywam walką o to, żeby PO była jak najbardziej sobą". Cytat z Jarosława Gowina, zaledwie sprzed tygodnia z okładem i już nieaktualny.
  Marcin Darda

  Marcin Darda ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W poniedziałek Gowin z PO odszedł ze słowami, że "doszedł do granicy, za którą lojalność wobec partii stoi w sprzeczności z lojalnością wobec Polaków". Nie ma co, szybki jest, bo dojście do granicy trwało zaledwie 9 dni. On ma logiczne wyjaśnienie dla tego rozwodu, bo powiada, że nie akceptuje decyzji rządu a propos OFE i to jest ten event, który pojawił się między cytatami z 30 sierpnia i z 9 września.

  Jego zwolennicy nie powinni mieć pretensji o to, że odszedł z PO, tylko o to, że - za przeproszeniem - rżnął głupa do ostatniej chwili, snując o "powrocie do korzeni" partii, w której nie ma nic do powiedzenia. Gdyby odszedł po przegranych wyborach, tak jak John Godson, to w porządku. A dziś widać w tym po prostu pusty event, bo akurat wcześniej rząd podjął kilka innych decyzji, które nie tylko Gowinowi wydawać by się mogły sprzeczne z poczuciem "lojalności wobec Polaków".

  Tusk i tak usunąłby go z PO, ale wtedy Gowin nie mógłby powiedzieć tego, co powiedział, bo byłoby to głupie. Polityka została sprowadzona do obrywania płatków kwiatu na zasadzie "wyjdę, nie wyjdę". Skończył się show "co dalej z Gowinem w PO". Teraz będzie show "Czy Gowin dołączy do Wiplera, albo założy partię".

  Marcin Darda

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Będzie show?

  lesio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Będzie tylko wtedy gdy Jarosław przygarnie Jarka. A jeśli nie?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo