Szansą na odzyskanie należności, choć tylko częściowe, jest dla pracowników i innych wierzycieli sprzedaż gmachu spółdzielni. W sierpniu komornik ogłosił licytację nieruchomości, wycenionej na 3 mln 250 tys. zł. Z powodu ogłoszenia upadłości zakładu, do licytacji nie doszło. Zbyciem majątku zajmie się syndyk masy upadłości.
Zobacz też:Wyprowadzenie majątku Spółdzielni Inwalidów „Przyszłość”. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie
Spółdzielnia zatrudniała osoby niepełnosprawne i zajmowała się głównie szyciem odzieży. Kiedy zakład popadł w poważne tarapaty finansowe, niektórzy spółdzielcy pracowali za darmo przez blisko rok. Nie płacono też m.in. za media. We wrześniu 2015 r. spółdzielcy nawiązali współpracę z grupą ludzi spoza Wielunia w celu ratowania zakładu. Ci próbowali przenieść własność nieruchomość na inny podmiot. Teraz odpowiadają za to karnie pod zarzutami działalności w zorganizowanej grupie przestępczej. Proces toczy się w Sądzie Okręgowym w Sieradzu.
Umowa przeniesienia własności budynku nadal jest ważna. Budynkiem można jednak dysponować, bo udało się zapobiec zmianie wpisów w księgach wieczystych.
**
RESTAURACJA UTARTE CHRZANÓW. KUCHENNE REWOLUCJE CHRZANÓW. STARE MURY UTARTE KUCHENNE REWOLUCJE**
Strefa Biznesu: W Polsce drastycznie wzrosną podatki? Winna demografia
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?