MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koniec z tankowaniem na Lotosie. Nowa stacja benzynowa wkracza na polski rynek. MOL rozpoczyna działalność po fuzji Lotosu z Orlenem

MB
Opracowanie:
Koncern poinformował, że do końca 2024 roku 80 proc. przejętych w Polsce stacji przejdzie rebranding. Dotyczy to także 83 obiektów funkcjonujących obecnie na południu Polski pod marką Slovnaft Partner.
Koncern poinformował, że do końca 2024 roku 80 proc. przejętych w Polsce stacji przejdzie rebranding. Dotyczy to także 83 obiektów funkcjonujących obecnie na południu Polski pod marką Slovnaft Partner. Mariusz Kapała/Polska Press
Węgierski MOL wkracza na polski rynek paliwowy. 3 lutego w województwie świętokrzyskim, przy trasie S7, uruchomiona została pierwsza stacja węgierskiej sieci. Firma wkracza na polski rynek po fuzji PKN Orlen z Grupą Lotos. W wyniku tego przedsięwzięcia MOL stał się właścicielem 417 stacji benzynowych.

Nowa stacja benzynowa w Polsce. MOL już działa

Pierwsza stacja z logo MOL w Polsce zaczęła działać 3 lutego 2023 roku i jest zlokalizowana przy trasie S7 w woj. świętokrzyskim (MOP Klemencice).

– Jej wyróżnikiem w stosunku do pozostałych kilkuset stacji kontrolowanych przez węgierski koncern jest fakt, że od początku w ofercie ma paliwa pod marką MOL EVO – podaje businessinsider.pl. Portal informuje, że na pozostałych stacjach w dalszym ciągu sprzedawane jest paliwo Lotos. Jednocześnie poinformowano, że przy polskich drogach pojawi się nowy koncept gastronomiczny – Fresh Corner.

Fuzja Lotosu z Orlenem. Na jakich zasadach działa MOL w Polsce?

Węgierska firma wkracza na polski rynek po fuzji PKN Orlen z Grupą Lotos. W wyniku tego przedsięwzięcia MOL stał się właścicielem 417 stacji benzynowych działających do tej pory pod szyldem Grupy Lotos. BI podaje, że MOL wskoczył na trzecie miejsce w Polsce, po PKN Orlen i BP, jeżeli chodzi o sprzedaż detalicznej sprzedaży paliw. MOL kontroluje obecnie 6,3 proc. stacji paliw w naszym kraju.

W zeszłym roku Péter Ratatics, wiceprezes MOL odpowiedzialny za segment detaliczny, oznajmił, że celem spółki jest jak najszybszy rozwój i zajęcie drugiego miejsca, tuż za PKN Orlen. Ponadto koncern poinformował, że do końca 2024 roku 80 proc. przejętych w Polsce stacji przejdzie rebranding. Dotyczy to także 83 obiektów funkcjonujących obecnie na południu Polski pod marką Slovnaft Partner. Jak czytamy na stronie MOL, celem firmy jest „wzmocnienie widoczności na rynku, dlatego łącząc 417 przejmowanych stacji z siecią działających już 83 stacji, stworzy trzecią co do wielkości sieć w kraju”. Polska jest dziesiątym krajem, w którym MOL prowadzi stacje pod własną marką.

MOL jest obecny w Polsce od 1997 r. Natomiast od 2004 r. firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jak podano na stronie, ponad 20 proc. zagranicznych akcjonariuszy stanowią inwestorzy z Polski. Z kolei słowacka spółka zależna MOL – Slovnaft – jest właścicielem Slovnaft Polska z siedzibą w Krakowie i działa na południu Polski od 1997 r., zajmując się „przede wszystkim hurtowym obrotem paliwami płynnymi. Slovnaft Polska zajmuje się również dystrybucją granulatu polietylenu i polipropylenu, a także smarów i olejów produkowanych przez MOL Group”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polska istotnym graczem w sektorze offshore

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki