MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs "Brudna Miotła" rozstrzygnięty. Najbrudniejsze miejsca i najbardziej zaniedbane inwestycje w Łodzi

Marcin Darda
Marcin Darda
Bloger i miejski aktywista Kosma Nykiel, portal Fabryczna i Fundacja Fenomen rozstrzygnęli konkurs "Brudna Miotła". Temat? Ten, który w Łodzi aktualny jest niemal zawsze: najbrudniejsze miejsca miasta, najbardziej zaniedbane ulice i inwestycje.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
Bloger i miejski aktywista Kosma Nykiel, portal Fabryczna i Fundacja Fenomen rozstrzygnęli konkurs "Brudna Miotła". Temat? Ten, który w Łodzi aktualny jest niemal zawsze: najbrudniejsze miejsca miasta, najbardziej zaniedbane ulice i inwestycje.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
Bloger i miejski aktywista Kosma Nykiel, portal Fabryczna i Fundacja Fenomen rozstrzygnęli konkurs "Brudna Miotła". Temat? Ten, który w Łodzi aktualny jest niemal zawsze: najbrudniejsze miejsca miasta, najbardziej zaniedbane ulice i inwestycje.

Konkurs adresowany był do internautów, którzy mieli nadsyłać zdjęcia swej codzienności, a inspiracją do jego ogłoszenia, prócz wstydu za wszechogarniający brud w mieście i niemoc urzędników, także słowa posłanki PO Jagny Marczułajtis-Walczak, która na Twitterze sformułowała komentarz, iż "Łodzi nie lubi", bo to "chyba najbrudniejsze i najbardziej dziurawe miasto w Polsce", co uznano za bardzo szczerą recenzję stylu zarządzania miastem przez prezydent Hannę Zdanowską, bo obie panie są w jednej partii.

Jak oznajmił Kosma Nykiel na swym blogu, nadeszło "setki zdjęć dokumentujących nieład w naszym mieście", a "rywalizacja w wielu kategoriach była bardzo zacięta". Oto "zwycięzcy" i "wyróżnieni" w poszczególnych kategoriach:

  • "Najgorszy chodnik w mieście" - ul. Tymienieckiego; wyróżnienie: ul. Północna.
  • "Najbardziej zaniedbana inwestycja" - skwer za Fabrycznym; wyróżnienie: park Sienkiewicza.
  • "Najbardziej dziurawa droga"; - ul. Obozowa; wyróżnienie: ul. Wiączyńska (granica Łodzi i gminy Nowosolna)
  • "Najbardziej zaniedbany teren zielony" - park Sienkiewicza; wyróżnienie: skwer za Fabrycznym.
  • "Najbrudniejsza ulica w mieście"- ul. Wschodnia; wyróżnienie: ul. Zachodnia.
  • "Największy wstyd - nagroda za całokształt" - utrzymanie zieleńców przy remontowanych ulicach; wyróżnienie: ul. Tymienieckiego

.

Przyznano także trzy "Nagrody specjalne organizatorów" - woonerf przy ul. Traugutta: m.in. za "podręcznikowy przykład oddania do użytku mimo ewidentnej fuszerki". Drugą nagrodę "odebrał" Jarosław Stolarczyk, były poseł PO, którego prezydent Zdanowska w 2020 r. uczyniła pełnomocnikiem ds. opracowania rozwiązań mających na celu poprawienie czystości na terenie miasta Łodzi. Stanowisko zlikwidowano w marcu 2022 r., "raport z działalności pozostaje tajny, a widoczne efekty - mizerne". Trzecia przypadła ul. Tymienieckiego: "reprezentacyjna ulica zabytkowej i turystycznej dzielnicy wygląda jak po inwazji zombie".

Gdy zapowiedziano konkurs "Brudna Miotła", prezydent Zdanowska zareagowała organizacją "Galante sprzątania", czyli porządkowania Łodzi w czymś na kształt znanego w PRL czynu społecznego, choć są przecież służby komunalne i firmy, z którymi UMŁ ma podpisane umowy na sprzątanie miasta. Wyciekła treść maila z UMŁ m.in. do rad osiedli:

"Szanowni Państwo,
organizowana jest akcja sprzątania Łodzi. Prosimy o wskazanie, do jutra do godz. 12.00, terenów zielonych (wszelkie możliwe typu parki, zieleńce, skwery, fragmenty lasów, uroczyska, pasy zieleni), które wymagają najpilniejszego sprzątania - 3 najpilniejsze miejsca do posprzątania (ze wskazaniem, które jest na miejscu 1 jako najpilniejsze, które na miejscu 2, a które na 3 miejscu). Plus do każdego z tych miejsc - adres zbiórki, w którym będzie stał urzędnik z workami i do którego będą znoszone wypełnione worki."

Co więcej, w rozpoczynającym się 22 kwietnia "Galantym sprzątaniu" - jak informuje strona UMŁ - może wziąć udział każdy, ale na pewno weźmie udział "kilkuset urzędników". Nieoficjalnie wiadomo, że wszyscy otrzymają za to dzień wolny do odbioru.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki