Konkurs Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich:...

  Konkurs Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich: nagrodzono Piotrkowską i 6 sierpnia

  Paweł Patora

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Komisja nagrodziła odtworzenie naturalnego korytarza starorzecza Żegliny wraz z budową ciągów pieszo-rowerowych w Sieradzu
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mat. prasowe

  W poniedziałek odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w woj. łódzkim w 2014 r.
  Była to 11. edycja konkursu organizowanego przez Łódzki Oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich. Spośród jedenastu zgłoszonych realizacji komisja konkursowa nagrodziła:
  • W kategorii zrewitalizowana przestrzeń publiczna - pl. Wolności wraz z odbudowanym budynkiem ratusza - Zduńskowolskim Centrum Integracji w Zduńskiej Woli (nagrodę tę przyznano za zrewitalizowanie głównej przestrzeni historycznego układu urbanistycznego miasta z zachowaniem zasady kompozycji nawiązującej do tradycji miejsca)
  • W kategorii przestrzeń zieleni - odtworzenie naturalnego korytarza starorzecza Żegliny wraz z budową ciągów pieszo-rowerowych w Sieradzu (za stworzenie przestrzeni publicznej o dużych walorach krajobrazowych, przyrodniczych i kulturowych)
  • W kategorii nowa przestrzeń publiczna nagrody nie przyznano.
  • Ponadto komisja przyznała nagrodę specjalną za rewaloryzację ulic Piotrkowskiej i 6 Sierpnia w Łodzi. Komisja podkreśliła, że "dzięki wprowadzeniu zakomponowanej zieleni, nowych elementów wyposażenia przestrzeni, nawierzchni, mebli urbanistycznych, oświetlenia oraz rozwiązań materiałowych gwarantujących wysoką jakość techniczną i estetyczną, zdecydowanie poprawiono wizerunek centrum miasta Łodzi".


  Nagrody przyjęli prezydenci Zduńskiej Woli, Sieradza i Łodzi. W uroczystości, która odbyła się w gmachu Wydziału Zarządzania UŁ, uczestniczył honorowy patron konkursu, marszałek woj. łódzkiego, Witold Stępień.

  Komisja konkursowa przyznała także trzy wyróżnienia za: pasaż Pijarski oraz pomnik Wieczna Miłość wraz ze skwerem w Wieluniu, pl. Tadeusza Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim i Park Miejski w Skierniewicach.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny