Konsultacje dotyczące trasy Karskiego dopiero zimą

  Konsultacje dotyczące trasy Karskiego dopiero zimą

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Konsultacje dotyczące trasy Karskiego dopiero zimą

  ©Dariusz Gdesz

  Już w środę miały się rozpocząć konsultacje, dotyczące trasy Karskiego. To nowa droga, która ma się zaczynać przy skrzyżowaniu Zgierska - Julianowska i kończyć przy Mickiewicza. Chociaż zaproszenie na debatę zamieszczono już na stronie internetowej magistratu, to drogowcy zdecydowali się jednak przełożyć konsultacje na zimę.
  Konsultacje dotyczące trasy Karskiego dopiero zimą

  ©Dariusz Gdesz

  Ogłoszenie o konsultacjach zamieszczono na stronie urzędu w dniu 27 sierpnia. Podkreślono w nim, że negocjacjom podlegają tylko trzy warianty przebiegu drogi, opracowane przez firmę Schuessler-Plan Inżynierzy. Najwyraźniej propozycje łodzian nie były przewidziane, podobnie jak w przypadku nowego odcinka ulicy Konstytucyjnej.

  Dokumentacja uwzględnia rozbudowę i budowę ulicy Żeligowskiego - Karskiego na odcinku od ulicy Zgierskiej do ulicy Karolewskiej.

  Jednak jeszcze przed rozpoczęciem remontu ulicy Kopernika władze Zarządu Dróg i Transportu tłumaczyły, że obejmuje on też dostosowanie ulicy Łąkowej do parametrów przyszłej trasy Karskiego. Zostanie ona poszerzona o jeden pas ruchu na odcinku Kopernika - Skłodowskiej-Curie (w miejscu dawnej stacji paliw). Łąkowa ma być gotowa we wrześniu przyszłego roku.

  O ile konsultacje przewidziano wstępnie w dniach 11 - 25 września, to spotkanie z mieszkańcami miało zostać zorganizowane 19 września. Ostatecznie jednak się ono nie odbędzie.

  - Konsultacje zostały przełożone na czas po zakończeniu procesu tworzenia studium systemu transportowego - wyjaśnia Wojciech Kubik, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu. - Studium ma być gotowe jeszcze w tym roku. Jeśli będzie to początek grudnia, być może uda się przeprowadzić konsultacje jeszcze w tym roku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niema takiej

  tempora o moris (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 11

  możliwości aby wszyscy byli zadowoleni zawsze znajdą się skostniali umysłowo którym jest dobrze na własnych śmieciach i dla nich lepiej będzie zawsze aby było gorzej niż lepiej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niema takiej

  tempora o moris (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

  możliwości aby wszyscy byli zadowoleni zawsze znajdą się skostniali umysłowo którym jest dobrze na własnych śmieciach i dla nich lepiej będzie zawsze aby było gorzej niż lepiej.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo