Korepetycje w Łodzi. Ile kosztuje godzina korepetycji? Ceny...

  Korepetycje w Łodzi. Ile kosztuje godzina korepetycji? Ceny korepetycji z matematyki, chemii, angielski, polski

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Sezon na korepetycje już trwa
  Stawki za godzinę nauki w przypadku różnych miast i przedmiotów są zróżnicowane.
  1/12

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Pixabay

  Choć od rozpoczęcia roku szkolnego nie upłynęło wiele czasu, to sezon na korepetycje trwa już w najlepsze. Najwięcej ofert dotyczy nauczania języków, zarówno polskiego jak i obcych, a także przedmiotów ścisłych jak matematyka, fizyka i chemia.
  Raport o zarobkach korepetytorów i wydatkach rodziców przygotował portal wynagrodzenia.pl. Można w nim przeczytać, że osoba, która udzielać korepetycji, nie musi mieć szczególnego wykształcenia.

  - Najważniejsze są umiejętności, wiedza oraz doświadczenie - zaznacza Emilia Zuzia, autorka raportu. - Dodatkowym atutem jest posiadanie przez osobę udzielającą płatnych lekcji przygotowania pedagogicznego czy wyższego wykształcenia, jednak nie jest to koniecznością.

  Z danych portalu wynika, że średnia cena za godzinę dodatkowych zajęć z uczniem wynosi 33,81 zł.
  To średnia dla całego kraju. Zarobki są jednak bardzo zróżnicowane w poszczególnych miastach. Najwięcej - jak się okazuje - płacą rodzice nie ze stolicy, jak można się było spodziewać, ale z pobliskiej miejscowości Konstancin-Jeziorna. Tam przeciętna cena za godzinę zajęć to aż 52,8 zł.

  By zobaczyć, ile kosztuje godzina korepetycji w przypadku najpopularniejszych przedmiotów, prosimy kliknąć w przycisk Zobacz galerię

  Niewiele taniej jest w Mińsku Mazowieckim, w którym za godzinę douczania płaci się przeciętnie 51,6 zł. W Otwocku ta stawka to 50,7 zł, a Warszawa w tym zestawieniu zajmuje czwarte miejsce - ze stawką 50,2 zł za godzinę.

  Takich powodów do zadowolenia nie mają korepetytorzy z Nowego Targu, Kędzierzyna-Koźle, Oławy i Mielca. Tam są najniższe stawki w Polsce.W Nowym targu godzina korepetycji kosztuje przeciętnie 24,1 zł, a w Kędzierzynie-Koźlu 21,5 zł. W Oławie ta stawka wynosi 21,3 zł. W Mielcu do osiągnięcia pułapu 21 zł zabrakło 50 groszy.  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak się zastanawiam...

  rodzic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Jaka jest kwota wolna od podatku w przypadku wynagrodzenia korepetytora ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo