Korona Kielce - Ruch Chorzów: Przerwana seria zwycięstw Niebieskich ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Ruchu Chorzów przegrali w Kielcach z Koroną   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Ruchu Chorzów przegrali w Kielcach z Koroną Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. PAP/Piotr Polak
W rozegranym w sobotę 18 maja meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce pokonała Ruch Chorzów 2:0. Walczący o utrzymanie się w gronie najlepszych kielczanie przerwali serię zwycięstw Niebieskich. Zobaczcie zdjęcia z meczu Korona Kielce - Ruch Chorzów.

Korona Kielce - Ruch Chorzów: Przerwana seria zwycięstw Niebieskich

W Kielcach zmierzyły się dwie drużyny z dołu tabeli PKO Ekstraklasy, a jednak kibice nie mogli narzekać na nudę. Korona ciągle walczy o utrzymanie w elicie, a Ruch już został zdegradowany do Fortuna 1. Ligi, lecz mimo to na boisku wiele się działo i widzowie obejrzeli ciekawy mecz.

Kielczanie przerwali serię trzech zwycięstw Niebieskich i pokonując chorzowian podtrzymali swoje szanse na pozostanie w gronie najlepszych, choć nadal znajdują się w strefie spadkowej. By zapewnić sobie utrzymanie Korona musi jeszcze za tydzień zdobyć punkty w Poznaniu z Lechem.

Ruch zaczął potyczkę w Kielcach odważnie, a najlepszą okazję po jego stronie miał Michał Feliks. Szybko do głosu doszli jednak gospodarze. Kilka razy na bramkę chorzowian strzelał Martin Remacle. Belg był nawet sam na sam z bramkarzem, ale górą w tym pojedynku był Dante Stipica.

Korona objęła prowadzenie tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rogu główkował Adrian Delmau, a uderzoną przez Hiszpania piłkę trącił w polu bramkowym Robert Dadok kierując ją do własnej bramki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU KORONA KIELCE - RUCH CHORZÓW

Po przerwie Korona dalej atakowała, ale strzał Dalmau głową obronił Stipica. Po godzinie kielczanie mogli grać w dziesiątkę, bo arbiter Paweł Malec pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Bartoszowi Kwietniowi po jego starciu z Somą Novothnym. Po konsultacji ze stojącym najbliżej całej akcji arbitrem technicznym anulował jednak ten kartonik i obrońca gospodarzy pozostał na boisku.

Kielczanie przypieczętowali swoje zwycięstwo na kwadrans przed końcem spotkania. Po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego z prawej strony z bliska do siatki Ruchu trafił rezerwowy napastnik Korony Białorusin Jewgienij Szykawka. W końcówce honorową bramkę dla chorzowian mógł strzelić Novothny. Węgier na 5 metrze nie trafił jednak głową czysto w piłkę. W przedostatniej minucie kontuzji doznał Josema. Hiszpan opuścił boisko z urazem barku i Niebiescy kończyli spotkanie w dziesiątkę.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)

Bramki 1:0 Robert Dadok (42-samobój), 2:0 Jewgienij Szykawka (75)