Korona Kielce zatrudnia przed poniedziałkowym meczem z Widzewem. To może być znajomy Tomasza Wichniarka

Eduards Visnjakovs - autor dwóch goli dla Widzewa w ostatnim do tej pory meczu Widzewa z Koroną w Łodzi
W poniedziałek o godz. 19.10 w Łodzi Widzew zmierzy się z Koroną Kielce.

Będzie wyszukiwał zawodników

Jak informuje Dorota Kułaga z Echa Dnia, Maciej Gil został szefem scoutingu w Koronie Kielce. 29-latek będzie odpowiedzialny za wzmocnienia pierwszej drużyny Korony oraz wyszukiwanie utalentowanych zawodników do zespołów młodzieżowych.

Oficjalna strona Korony Kielce podaje, że Maciej Gil pracował wcześniej w Lechu Poznań (sezon 2010/11), a od ponad pięciu lat odpowiadał za scouting w Śląsku Wrocław. W „Kolejorzu” zajmował się opiniowaniem piłkarzy jednej z lig zagranicznych. W Śląsku po rocznym stażu, został członkiem sztabu scoutingu i współpracował z trenerem Łukaszem Becellą w aspekcie wyszukiwania nowych zawodników do pierwszej drużyny.

Maciej Gil być może jest znajomym, a może byłym podwładnym szefa scoutingu w Widzewie Tomasza Wichniarka, który przez siedem lat tworzył sieć scoutingu w Lechu Poznań.

W ostatnim meczu z Koroną na Widzewie była jeszcze ekstraklasa

Po raz ostatni Widzew grał z Koroną Kielce w sezonie 2013/2014, kiedy jeszcze obie drużyny grały w ekstraklasie. 3 sierpnia 2013 Widzew w Łodzi pokonał Koronę 2:1 po dwóch golach Eduarda Visnjakovsa. Grał wtedy Patryk Stępiński - w 74 minucie na prawej obronie został zastąpiony przez Jakuba Bartkowskiego. W drużynie Korony już w 3 minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz Zbigniew Małkowski. Po latach wrócił na Widzew - jako członek sztabu Franciszka Smudy odpowiadał za szkolenie bramkarzy.
W tamtym sezonie Widzew spadł razem z Zagłębiem Lubin z ekstraklasy, a ostatni mecz sezonu właśnie z Zagłębiem w Lubinie został przerwany w 90. minucie przy stanie 3:3 z powodu niewłaściwego zachowania kibiców. Zweryfikowano ten mecz, jako walkower dla Widzewa, ale nic to nie dało w kwestii utrzymania. Od tamtego czasu Widzew czeka na kolejny mecz w ekstraklasie.