Korona ŁKS na żywo. 1:0 dla kielczan. Łodzianie witają się z I ligą. Czarna rozpacz

Paweł Strzelecki
Korona ŁKS. Dziś łodzianie grają mecz w Kielcach
Korona ŁKS. Dziś łodzianie grają mecz w Kielcach Polskapress
Korona ŁKS na żywo. Dziś ŁKS gra z Koroną w Kielcach. Mecz rozpoczyna się o godzinie 18. To arcyważny pojedynek dla obu drużyn. ŁKS Korona zapraszamy na relację na żywo. Wynik meczu Korona ŁKS online.

Korona Kielce ŁKS Łódź na żywo online

Wynik meczu Korona ŁKS 1:0
Koniec meczu. 16 ligowa porażka ŁKS, która pozwala łódzkim piłkarzom witać się z... I ligą. Czarna rozpacz
90+1 min - Forsella zmienia Lisowski
90 min - po strzale Forsella z rzutu wolnego piłkę przed siebie wybił Malarz
88 min - po rzucie rożnym Corral główkował nieudanie obok słupka
87 min - rzut wolny dla ŁKS z 25 metrów. rykoszet po strzale Corrala i tylko rzut roóny
83 min - po świetnym podaniu Kovacevicia, Zalazar z siedmiu metrów fatalnie spudłował
79 - Corral za Trąbkę
74 min - Kiełb zmienia Radina
73 min - po strzale Ratajczyka z 13 metrów piłka poszybowała nad poprzeczkę
72 min - bomba Pirulo, ale w boczną siatkę
70 min - Malarz znów w roli głównej. Broni strzał Kovacevicia
70 min - Malarz najpierw obronił piłkę o strzale z rzutu wolnego Forsella, a potem dobitkę Radina
69 min - mecz ogląda 4678 kibiców
68 min - żółta kartka dla Tzimopoulosa za brutalny faul
65 min - rzut wolny dla ŁKS z 30 metrów. Pirulo trafił w mur
61 min - za Domingueza Pirulo, a za Wróbla - Sekulski
60 min - Morosa w polu karnym sfaulował... Vidmajer. To parodia, a nie walka o uratowanie ekstraklasy
57 min - strzał Forsella z 15 metrów po ziemi broni Malarz
56 min - ŁKS po raz trzynasty jako pierwszy stracił gola w ekstraklasie. Tylko raz odrobił tę stratę, w Gdyni z Arką

53 min - Kovacević zmylił Malarza. 1:0 dla Korony
52 min - żółta kartka dla Morosa
51 min - analiza VAR. Moros nie trafił nogą w piłkę tylko w Spychałę. Rzut karny dla Korony!!!!
49 min - po podaniu Ratajczyka, strzał Domingueza z linii pola karnego wysoko nad poprzeczkę
46 min - po ostrym wejściu rywala, na murawie leży Ratajczyk, opatrywany za linią boczną
46 min - początek drugiej połowy
Maciej Dąbrowski w przerwie: - Nie możemy tak grać, bo to ani nie jest przyjemne dla oka, ani nie przynosi żadnego efektu.

Uff. Koniec pierwszej połowy. I dobrze, bo mecz jest słabiutki
45+2 min - Dominguez przy próbie wykonania rzutu wolnego przewrócił się. To był element... rozśmieszający tego meczu
39 min - pierwszy celny, choć słaby strzał Domingueza
38 min - po raz kolejny Dominguez trafił w mur
37 min - rzut wolny po faulu na Ratajczyku
37 min - pierwszy rzut rożny dla ŁKS, niewykorzystany przez łodzian
34 min - kolejny faul, gry mniej niż zero
32 min - kontuzjowanego Cecaricia zmienia Zalazar
31 min - zablokowany strzał Vidmajera
30 min - Guiima, jak przed chwilą Dominguez szybko stracił piłkę
25 min - podanie - strata - tak to niestety wygląda
19 min - dużo za dużo nerwów, mało składnego grania
13 min - Moros zablokował próbującego strzelać z 7 metrów Żubrowskiego
11 min - chaos w środku pola
9 min - pierwszy rzut rożny dla Korony
6 min - Dominguez trafił w mur
5 min - po faulu na Vidmajerze rzut wolny 25 metrów od bramki Korony
3 min - atak za atak, ale bez dobrego ostatniego podania
1 min - Zaczynamy
Maciej Dąbrowski na rozgrzewce trenował w masce. W meczu wystąpił bez niej
W Kielcach przed rozpoczęciem meczu piłkarze podali sobie ręce
Trener ŁKS - Kazimierz Moskal: - Oczekuję od moich piłkarzy, że będą chcieli grać w piłkę.

Trener Korony Maciej Bartoszek: - W szatni spotkałem piłkarzy, którzy wierzą w utrzymanie w ekstraklasie. Nie ma dla nas już nieważnych meczów.

Mecz sędziuje Daniel Stefański. Na jego asystentów wyznaczeni zostali Krzysztof Myrmus i Dawid Golis. Sędzią technicznym będzie Sebastian Jarzębak, a w wozie VAR zasiądą Szymon Marciniak oraz Paweł Sokolnicki.
W meczach pomiędzy ŁKS i Koroną Kielce w ekstraklasie nigdy nie padł remis. Drużyny prowadzone przez Kazimierza Moskala w każdym z trzech ostatnich meczów z Koroną strzelały minimum trzy gole. Korona ma najmniej strzelonych bramek u siebie (9)

Korona pozostaje w tym roku bez zwycięstwa, a w ostatnich trzech spotkaniach nie zdobyła nawet jednego punktu. Zespół z Kielc przegrywał kolejno z Wisłą Kraków (0:2), Lechią Gdańsk (1:2) i Śląskiem Wrocław (1:2). Konsekwencją słabych wyników była decyzja władz klubu o zmianie na stanowisku trenera. W meczu z ŁKS drużynę poprowadzi Maciej Bartoszek.
Tymczasem ostatni w tabeli ŁKS jest niepokonany od czterech spotkań. W tym czasie zanotował trzy kolejne remisy oraz pokonał przed tygodniem u siebie Zagłębie Lubin (3:2). Aktualnie traci jednak aż 11 punktów do zajmującej bezpieczne miejsce Wisły Kraków.
Skład Korony: Kozioł - Spychała, Kovacević, Tzimopoulos, Szymusik, Gnjatić, Żubrowski, Radin, Pucko, Forsell, Cecarić

Jedenastka ŁKS na mecz z Koroną: Malarz - Bogusz, Moros, Dąbrowski, Vidmajer, Trąbka, Srnić, Guima, Dominguez, Ratajczyk, Wróbel

Opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli jest dla piłkarzy ŁKS finalnym celem meczu z Koroną w Kielcach.
- Nie panikujemy ani przed koronawirusem, ani przed Koroną. Walczymy o trzy punkty – zapewnia trener łodzian Kazimierz Moskal.
- Dla nas ten mecz to ostatni pociąg na utrzymanie - mówi kapitan Korony Adnan Kovacević

nie da się ukryć, że dla ŁKS i Korony dzisiejszy mecz, to spotkanie o 6 punktów. Przegrana niemal przekreśla marzenia o utrzymaniu się w najwyższej klasie rozgrywek.
Jesienią w meczu 11 kolejki ŁKS pokonał w Łodzi Koronę 4:1. Hat tricka zapisał na swoim koncie Rafał Kujawa, gola dołożył Jan Grzesik. Jedyną bramkę dla kielczan strzelił z rzutu karnego Adnan Kovacević.

Warto dążyć do tego by być najlepszym, tak w nauce, jak i w sporcie. Jakub Piela zawodnik Akademia ŁKS i uczeń Szkoła Gortata wraz z innymi najzdolniejszymi uczniami, w nagrodę za świetne wyniki w nauce i sporcie spędza tydzień w Waszyngtonie u Marcina Gortata.

Zapadły pierwsze decyzje kadrowe w Koronie Kielce pod wodzą nowego szkoleniowca, Macieja Bartoszka. Z zespołem żółtoczerwonych trenowali piłkarze, którzy zostali zesłani do rezerw. Daniel Dziwniel i Wato Arweladze pokazali się nowemu szkoleniowcowi.

Czy są w tak dobrej formie, że znajdą się w kadrze na mecz z ŁKS? Treningi przed spotkaniem z ŁKS poprowadził sztab w osobach pierwszego trenera Macieja Bartosza oraz jego współpracowników: trenera przygotowania fizycznego Michała Dutkiewicza, asystenta Kamila Kuzery oraz trenera bramkarzy Mirosława Dreszera. Tak dużo pytań, a tak mało odpowiedzi. Nie mam na tę chwilę jeszcze jasno sprecyzowanego planu na mecz z ŁKS, a na pewno nie w kontekście kadrowym, mówił cytowany przez oficjalną stronę klubu trener.