Koronacja odroczona, ale tytuł mistrza nadal jest w zasięgu TME SMS. Zobacz zdjęcia z meczu

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Szkoda, że po tym strzale głową Anny Rędzi gola nie było. W środku Dominika Kopińska Fot. Grzegorz Gałasiński
Piłkarki TME SMS Łódź rozegrały na stadionie przy ul. Milionowej mecz na szczycie z Górnikiem Łęczna.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego przegrały mecz z Górnikiem Łęczna 2:3. Pechowo zaczął się ten pojedynek, bo już po dwunastu minutach goście prowadzili 2:0. Pierwszego gola strzeliła Nigeryjka Chinonyerem Macleans, która według fachowców była Odkryciem minionego roku w ekstralidze. Po 12 minutach łodzianki przegrywały jeszcze wyżej. Oliwia Szperkowska sfaulowała rywalkę w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystała Marcjanna Zawadzka.
Jeszcze do przerwy łodzianki doprowadziły do remisu, po strzałach Anny Rędzi w 22 minucie i Klaudii Jedlińskiej w 39 minucie, ale na kwadrans przed końcem Górnik strzelił jeszcze jednego gola. Znów nie bez winy była Oliwia Szperkowska, która przepuściła piłkę po strzale Jolanty Siwińskiej z zerowego kąta. Łodziankom nie udało się strzelić wyrównujące gola i mecz przegrały.
Mistrzowska feta jest odroczona, ale tytuł mistrza Polski nadal jest w zasięgu. Łodzianki mają trzy punkty przewagi nad Górnikiem i Czarnymi Sosnowiec, a do końca pozostały jeszcze cztery kolejki spotkań.
Łodziankom pozostał jeszcze jeden trudny rywal – GKSKatowice, z którym na wyjeździe zmierzą się w najbliższą niedzielę. Ponadto zagrają jeszcze z APLG Gdańsk w Łodzi, AZS UJ Kraków na wyjeździe i Olimpią Szczecin w Łodzi. Konkurentkom naszej drużyny do złota pozostały chyba trudniejsze mecze, m.in. bezpośrednie starcie: Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec (21 maja).

TMESMSŁódź – Górnik Łęczna 2:3 ( 2:2)
0:1 - Chinonyerem Macleans (2)
0:2 - Marcjanna Zawadzka (12, karny)
1:2 - Anna Rędzia (22)
2:2 - Klaudia Jedlińska (39)
2:3 - Jolanta Siwińska (75)
TME SMS: Oliwia Szperkowska - Yurina Enjo, Katarzyna Konat, Wiktoria Zieniewicz, Julia Kolis (81, Oliwia Malesa) - Gabriela Grzybowska, Nadia Krezyman (74, Oliwia Domin), Magdalena Dąbrowska, Anna Rędzia - Klaudia Jedlińska Dominika Kopińska. Trener: Marek Chojnacki.Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze:
Rekord Bielsko-Biała - KKP Bydgoszcz, Medyk Konin - Czarni Sosnowiec 0:3 (Lilana Kostowa 63, Martyna Wiankowska 76, Zofia Buszewska 80), Tarnovia Tarnów - GKS Katowice, Śląsk Wrocław - APLG Gdańsk, Olimpia Szczecin - AZS UJ Kraków 2:2 (Weronika Szymaszek 42, Patrycja Michalczyk 77-k - Natalia Sitarz 1, Katarzyna Daleszczyk 87).
8.05 (11.45): GKSKatowice - TMESMSŁódź
Inne mecze: Olimpia Szczecin – KKP Bydgoszcz, AZS UJ Kraków – Śląsk Wrocław, APLG Gdańsk – Tarnovia Tarnów, Górnik Łęczna – Medyk Konin, Czarni Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0