Nasza Loteria

Koronawirus a utrzymanie czystości w pracy

MM
Koronawirus od kilku miesięcy zmienia życie milionów osób na całym świecie. W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa (COVID-19), wielu pracodawców zdecydowało się wprowadzić pracę zdalną. Choć home office jest teraz bardzo popularny, to nie wszystkie przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na pracę w tym trybie. W efekcie wielu pracowników musi spędzać połowę dnia w pomieszczeniach służbowych. Wielu z nich obawia się o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Jak utrzymać czystość w pracy w dobie światowej pandemii?

Utrzymanie czystości w pracy – podstawowe zasady higieny.

Zgodnie z prawem to pracodawca ma obowiązek chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki.

W czasie stanu epidemicznego przedsiębiorca musi dołożyć wszelkich starań, aby pomieszczenia były nieskazitelnie czyste. Dezynfekcja budynku oraz wszystkich używanych sprzętów powinna odbywać się każdego dnia. Ważną kwestią jest również dostarczenie podwładnym odpowiednich środków ochrony przed koronawirusem (żele antybakteryjne, maseczki, jednorazowe rękawiczki, mydło, itp.).

Pracodawca powinien upowszechnić wśród pracowników podstawową wiedzę z zakresu BHP oraz zwrócić uwagę na przestrzeganie zasad obowiązujących w organizacji w czasie epidemii.

Utrzymanie czystości w pracy – wybór rzetelnej firmy sprzątającej.

Pracodawca może powierzyć firmie zewnętrznej obowiązki związane z utrzymaniem czystości. W obecnej sytuacji warto poszukać usługodawcy, który świadczy pełną dezynfekcję powierzchni oraz sprzętów służbowych. Zatrudniana przez przedsiębiorcę firma sprzątająca powinna zapewnić kompleksowe czyszczenie powierzchni dotykowych, takich jak: klamki, włączniki światła, klawiatury, biurka, terminale, monitory, itp.

Wszystkie obszary często używane, takie jak pomieszczenia socjalne, toalety, kuchnie, powinny być regularnie i starannie sprzątane z użyciem wody z detergentem.

Usługi obejmujące utrzymanie czystości w pracy świadczy firma INWEMER.
Personel sprzątający zachowuje odpowiednie środki bezpieczeństwa. Został również przeszkolony i poinformowany o specjalnych procedurach, jakie zostały wdrożone w okresie epidemii.
Grupa INWEMER uruchomiła dla swoich klientów ofertę zawierającą skuteczną dezynfekcję powierzchni, która ma na celu zminimalizowanie zagrożenia związanego z koronawirusem COVID-19. Zabezpiecza również swoich kontrahentów w odpowiednie środki ochrony pracowniczej (płyny do dezynfekcji rąk).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki