Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Od czwartku II Oddział ZUS w Łodzi będzie wręczał maseczki klientom. Gdzie będzie można je otrzymać LISTA ODDZIAŁÓW

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
II Oddział ZUS w Łodzi rozda maseczki klientom
II Oddział ZUS w Łodzi rozda maseczki klientom ZUS
Od czwartku osoby, które odwiedzą II Oddział ZUS w Łodzi, otrzymają maseczki ochronne wielorazowego użytku. ZUS ma dla swoich klientów 29 tys. maseczek, które otrzymał od Urzędu Marszałkowskiego.

Do każdej maseczki dołączona jest instrukcja w jaki sposób prawidłowo z niej korzystać i jak dbać o to by posłużyła więcej niż raz. Od 4 maja ZUS - z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - prowadzi obsługę bezpośrednią.. Klienci wchodzący do Zakładu powinni zakrywać nos i usta oraz mieć rękawiczki ochronne lub przy wejściu do ZUS zdezynfekować dłonie udostępnionym płynem.

- Obecnie maseczki są dystrybuowane do naszych siedzib - mówi Krzysztof Jędrzejewski, dyrektor II Oddziału ZUS w Łodz. - Na potrzeby pracowników ZUS przeznaczyliśmy 1 tys. maseczek, 29 tys. podzieliliśmy między nasze jednostki, biorąc pod uwagę liczbę klientów, którzy odwiedzają nasze sale obsługi w poszczególnych miejscowościach.

Od czwartku maseczki ochronne będą dostępne w: siedzibie II oddziału w Zduńskiej Woli przy ul. Kilińskiego (3,5 tys. maseczek), inspektoracie w Łodzi przy ul. Łęczyckiej (8 tys.), inspektoracie w Pabianicach przy ul. Kościuszki (5 tys.), inspektoracie w Sieradzu przy ul. Piłsudskiego (3,5 tys.). Maseczki są też dla klientów inspektoratu w Wieluniu przy ul. 3 Maja ( 3 tys.), biurze terenowym w Pajęcznie przy ul. Wiśniowej (2 tys.), biurze terenowym w Poddębicach przy ul. Narutowicza (1,5 tys.), biurze terenowym w Wieruszowie przy ul. Bursztynowej (2 tys.).

II Oddział ZUS w Łodzi nie rozdaje maseczek powszechnie, otrzymają je osoby, które mają do załatwienia sprawę w siedzibie. Przedstawiciele ZUS-u proszą, by jak najwięcej spraw załatwiać zdalnie - za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

- Jeśli jesteśmy już w Zakładzie, przy okazji załóżmy profil na PUE ZUS. – apeluje Krzysztof Jędrzejewski. - Osoby, które mają zaufany profil na PUE, nie muszą ruszać się z domu, żeby załatwić swoją sprawę w ZUS-ie. W czasach epidemii, to bardzo dobre rozwiązanie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki