Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. W Łodzi i w regionie bez wycieczek uczniów oraz wyjść do kin i na rekolekcje. Pierwsze szkoły bez lekcji! UŁ bez zajęć

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Koronawirus. W Łodzi i w regionie bez wycieczek uczniów oraz wyjść do kin i na rekolekcje. Pierwsze szkoły bez lekcji! UŁ bez wykładów
Koronawirus. W Łodzi i w regionie bez wycieczek uczniów oraz wyjść do kin i na rekolekcje. Pierwsze szkoły bez lekcji! UŁ bez wykładów Piotr Warczak
Wojewoda wydał polecenie nieorganizowania wycieczek szkolnych oraz wyjść dzieci i młodzieży m.in. do kin. Pierwsze szkoły w regionie odwołują lekcje. Uniwersytet Łódzki od środy bez zajęć.

Polecenie wydał we wtorek (10 marca) Tomasz Bocheński, wojewoda łódzki, a dyrektorom placówek edukacyjnych przekazał je w specjalnym komunikacie, Grzegorz Wierzchowski, kurator oświaty, nadzorujący w naszym regionie m.in. szkoły i przedszkola.

Komunikat dla szkół w związku z koronawirusem

W związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informuję, że Wojewoda Łódzki wydał polecenie nieorganizowania wycieczek i wyjazdów uczniów i dzieci oraz nieprzyjmowania w charakterze gości grup uczniów i dzieci z innych szkół i placówek. Polecenie dotyczy również nieorganizowania zbiorowych wyjść uczniów i dzieci do kin, teatrów, muzeów itp. oraz wydarzeń na terenie szkół i placówek takich jak akademie, apele czy koncerty. Polecenie obowiązuje od 9 marca 2020 r. do odwołania. - napisał Grzegorz Wierzchowski do dyrektorów.

Rekolekcje a sytuacja w związku z koronawirusem

W odpowiedzi na nasze pytanie, Anna Skopińska, rzecznik Kuratorium Oświaty w Łodzi, doprecyzowała, że polecenie nieorganizowania wyjść szkolnych odnosi się także do uczniowskich wizyt w kościołach w związku z trwającymi np. w południowej części Łodzi rekolekcjami dla podstawówek (w następnym tygodniu objęte nimi będą podstawówki z północy).

Zakaz imprez masowych przez koronawirusa

Zakaz imprez masowych przez koronawirusa: odwołana Yapa, Sup...

Koronawirus. Odwołane lekcje w szkołach

W województwie łódzkim pierwszy samorząd zdecydował się na zalecanie dyrektorom odwołania lekcji i innych zajęć edukacyjno-opiekuńczych. Chodzi o Gminę Wieruszów. Podległe jej szkoły, przedszkola i żłobek nie będą ich prowadziły w dniach 11-24 marca.

Urząd Miasta Łodzi poinformował we wtorek przed południem, że, jak dotąd, nie ma powodów do wydania dyrektorom samorządowych placówek edukacyjnych dyspozycji do zawieszania w nich lekcji (na taki krok zdecydowały się władze Poznania).

Pierwszą szkołą w Łodzi, która zdecydowała się na odwołanie zajęć, jest Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego.
Dyrektor PLOUŁ zawiesił je w dniach 11-31 marca po uzyskaniu zgody organu prowadzącego: nie jest nim magistrat, lecz uczelnia.

Uniwersytet Łódzki odwołuje wszystkie zajęcia

Sprawdzamy, co dzieje się w łódzkich szkołach wyższych.

- Sytuacja jest dynamiczna, dlatego uczelnia przygotowuje się do ewentualnego ograniczenia zajęć - poinformowała we wtorkowe południe Ewa Chojnacka, rzecznik Politechniki Łódzkiej.

Zatoka Sportu, czyli obiekt PŁ, z pływalnią rozmiarów "olimpijskich" będzie zamknięty od środy (11 marca).

Od środy (11 marca) Uniwersytet Łódzki zawiesza - do odwołania - wszystkie zajęcia. Oficjalny komunikat ukaże się w środowy poranek, ale o jego treści poinformował we wtorkowy wieczór Paweł Śpiechowicz, rzecznik UŁ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki