Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Łodzi. Nowe zakażenia. Koronawirus w lokalach i w Filharmonii Łódzkiej. W Łodzi chorzy uczniowie LO 16.03.2020

Dariusz Matyjaszczyk
Dariusz Matyjaszczyk
Trzecia ofiara śmiertelna koronawirusa!
Trzecia ofiara śmiertelna koronawirusa! Sebastian Wolosz/ Polska Press
Są kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na terenie Łodzi, wśród zakażonych są uczniowie łódzkich szkół. Goście mogli zarazić się w lokalach na Piotrkowskiej i w Filharmonii Łódzkiej. Wieczorem 14 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci trzeciej osoby zakażonej koronawirusem. Od piątku w Polsce obwiązuje stan epidemiczny. Kim są zakażeni koronawirusem?

KORONAWIRUS W ŁODZI INFORMACJA O ZACHOROWANIACH 16 MARCA

W niedzielę o zachorowaniu pracownika na koronawirusa poinformowała natomiast Filharmonia Łódzka. Wirus został stwierdzony u osoby z obsługi bileterskiej, która nie miała świadomości, że jest chora, a obsługiwała gości w niedzielę 8 marca.

- Niezwłocznie po otrzymaniu wiadomości o dodatnim wyniku testu u tej osoby, zwracamy się z apelem do wszystkich słuchaczy, którzy byli obecni podczas niedzielnego koncertu impresaryjnego pt. „12 Tenorów & Diva” o zachowanie szczególnej ostrożności zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej - apelują przedstawiciele instytucji. - Informujemy, że Filharmonia Łódzka w związku z powyżej opisanym zdarzeniem podjęła wszystkie, przewidziane procedurą czynności i stosuje się do wszystkich zaleceń dedykowanej PSSE.

Filharmonia dodaje:

W zgodzie z informacjami zdobytymi od Dyrekcji Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej przy ul.Przybyszewskiego 10 w Łodzi podkreślamy, że największe, istotnie realne ryzyko zakażenia dotyczy osób, które podjęły bliski kontakt z osobą zakażoną np. poprzez podanie ręki, utrzymały dłuższy fizyczny kontakt podczas przywitania, dłuższą rozmowę w zamkniętym, niewielkim pomieszczeniu.

Niemniej osoby, które potwierdziły u siebie podwyższoną temperaturę, kaszel, duszności, bóle mięśni, powinny podjąć zalecane w takiej sytuacji czynności, tj. transportem własnym lub Ratownictwa Medycznego (999) pojechać do szpitala chorób zakaźnych i powiadomić telefonicznie odpowiednią terytorialnie stację sanitarno-epidemiologiczną.

Koronawirus w Łodzi. Nowe przypadki koronowirusa w Łodzi. Mi...

Komunikat nr 2

Ministerstwo zdrowia informuje o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w Łodzi.

To kobieta w sile wieku. Mieszkanka województwa łódzkiego, która miała kontakt z osobą zakażoną. Przebywa w szpitalu zakaźnym w Łodzi. Jej stan jest dobry. - informuje Dagmara Zalewska, rzecznik wojewody łódzkiego.

Komunikat 1 - 15.03.2020

W niedzielę stwierdzono koronawirusa u 3 kolejnych mieszkańców Łodzi. Są to przypadki potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Kto jest zakażony koronawirusem w Łodzi?

Zakażeni koronawirusem to:
- młody mężczyzna,
- młoda kobieta,
- kobieta w średnim wieku.

Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi koronawirusem. Nowe przypadki koronowirusa stwierdzono u osób między 20 a 45 rokiem życia. Ich stan jest dobry. - informuje Dagmara Zalewska, rzecznik wojewody łódzkiego.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim w niedzielę 15 marca. Rozpoznano zakażenie u 19 osób. Kwarantanna obejmuje 768, a nadzór epidemiologiczny 1755 osób. W szpitalach przebywa 44.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

KORONAWIRUS W ŁODZI NA IMPREZIE W LOKALACH POP'N'ART i AGRAFKA

Informacje stan na sobotę 14 marca 2020
Lokal Pop'n'Art mieszczący się przy placu Wolności poinformował swoich gości, że jedna z osób obecnych w środę na koncercie potwierdziła dziś (14 marca) u siebie zarażenie wirusem SARS-CoV-2.

Uwaga w związku z zarażonym gościem wszyscy którzy zjawili się w lokalu od środy lub mieli kontakt z takimi osobami powinni poddać się dwutygodniowej kwarantannie.

"W razie zaobserwowania u siebie objawów: gorączki, kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem, należy bezzwłocznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerami: 42 253 62 00 ; 42 253 99 00" - informuje Pop'n'Art.

UWAGA!

Komunikat w lokalu Agrafka w Łodzi bawiły się osoby , które w późniejszym terminie uzyskały wynik dodatni w kierunku SARS-CoV-2. Ponieważ są zarażone koronawirusem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi prosi, aby osoby które przebywały w dniu. 6 marca 2020 r. w lokalu Agrafka przy Piotrkowskiej 90 w godzinach od 20.30 do 24.00 skontaktowały się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi pod nr tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646.

NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W ŁODZI

Informacja o zarażonych koronawirusem licealistach 15 marca
UWAGA. Zakażeni koronawirusem nastolatkowie to uczniowie łódzkich liceów: XXVI LO przy Wileńskiej oraz XV LiO przy Traktorowej. Chorujący chwili licealiści są jednocześnie uczniami szkoły muzycznej przy ul. Rojnej, gdzie mieli kontakt z zakażonym nauczycielem. Do rodziców i uczniów tych szkół została przekazana informacja.

Wezwano przede wszystkim o zachowanie spokoju, samoobserwację, mierzenie temperatury dwa razy dziennie oraz unikanie kontaktu i spotkań ze znajomymi, rodziną - tak brzmią zalecenia inspekcji sanitarnej.

Komunikat nr 1
O trzech nowych przypadkach koronawirusa w Łodzi Ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę rano 14 marca. Dzień wcześniej ogłoszono również o trzech nowych chorych na koronawirusa.

Zakażeni koronawirusem to:

- młody mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną,
- dwóch nastoletnich chłopców, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną.

Wszyscy przebywają w szpitalu zakaźnym w Łodzi. Ich stan jest dobry.

Komunikat nr 2
W sobotę popołudniu poinformowano o kolejnych zakażeniach koronawirusem. W Łodzi to 5 nowych chorych. Pozostałe osoby z potwierdzonymi pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych przebywają w Warszawie (2), Poznaniu (1) oraz Lublinie (1).

Kim są zakażeni koronawirusem?

5 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych w sobotę popołudniu (godz. 14):

- młodego mężczyzny, który miał kontakt z osobą zakażoną,
- 3 młodych kobiet, które miały kontakt z osobą zakażoną,
- kobieta w średnim wieku, która miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną.

Zakażeni koronawirusem to osoby między 19 a 45 rokiem życia. Ich stan jest dobry. - informuje Dagmara Zalewska, rzecznik wojewody łódzkiego

Komunikat nr 3
W sobotę wieczorem otrzymaliśmy informację o kolejnych dwóch osobach zakażonych koronawirusem. Potwierdzone wyniki testów laboratoryjnych dotyczą młodego mężczyzny i młodej kobiety, którzy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. To osoby między 20 a 30 rokiem życia. Ich stan jest dobry.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim dane z soboty:

Od 14 marca liczba osób z koronawirusem zdiagnozowanych w Łodzi wzrosła do 15. Osób hospitalizowanych jest 44, objętych kwarantanną: 253, a 1411 objętych nadzorem epidemiologicznym.

14 marca w Łodzi stwierdzono 10 nowych zakażeń koronawirusem, wśród nich są uczniowie liceów ogólnokształcących

KORONAWIRUS W POLSCE

ŚMIERTELNA OFIARA KORONAWIRUSA W POLSCE

W sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzeciej ofierze śmiertelnej koronawirusa.

To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby współistniejące - informuje komunikat ministerstwa.

Oprócz Łodzi chorzy pochodzą z woj. świętokrzyskiego (2 Starachowice), woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), woj. lubelskiego (2 Lublin).

Dane na 14 marca w kraju dotychczas wykryto koronawirusa u 104 osób. Niestety trzy chore osoby zmarły.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w czasie ostatnich 24 godzin wykonano ponad 1,5 tysiąca testów na obecność koronowirusa

W sobotę wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych do łodzian odezwała się prezydent Hanna Zdanowska:

Drodzy łodzianie,
serdecznie dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzialną postawę i zastosowanie się do apeli o pozostanie w domach. Łódzkie ulice były dziś praktycznie puste. Na tym etapie walki z wirusem - taka izolacja to najlepsze, co możemy zrobić.
W szpitalu im. Biegańskiego przebywa obecnie 13 chorych Wbrew krążącym plotkom i fake newsom w Łodzi nie stwierdzono do tej pory ani jednej śmiertelnej ofiary wirusa.
Jeden z ostatnich przypadków zdiagnozowano w XXVI LO. Wszyscy rodzice zostali już powiadomieni przez system Librus. Kilkadziesiąt osób będzie musiało poddać się w związku z tym domowej kwarantannie.
Bardzo proszę wszystkie osoby, które w środę uczestniczyły w Jam Session w klubie Pop’n’art, a także były w tym klubie w kolejnych dniach oraz wszystkich przebywających w restauracji Agrafka w dniu 6 marca po godz 20.00 o kontakt z SANEPIDEM pod nr tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646
Jednocześnie w ramach pomocy osobom znajdującym się pod opieką Pomocy Społecznej dostarczyliśmy dziś potrzebującym seniorom 460 ciepłych posiłków. Rozwiozła je straż miejska i pracownicy MOPS

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki