Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Łodzi. Rektor Uniwersytetu Medycznego wzywa studentów, aby wsparli lekarzy. W pracy przy dostawach sprzętu, dokumentacji...

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wezwał studentów tej uczelni, aby wsparli lekarzy zmagających się z koronawirusem. Mają oni m.in. uzupełniać dokumentację pacjentów i pracować przy dostawach sprzętu.>>> Czytaj dalej na kolejnym slajdzie >>>
Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wezwał studentów tej uczelni, aby wsparli lekarzy zmagających się z koronawirusem. Mają oni m.in. uzupełniać dokumentację pacjentów i pracować przy dostawach sprzętu.>>> Czytaj dalej na kolejnym slajdzie >>>Krzysztof Szymczak / archiwum "DŁ"
Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wezwał studentów tej uczelni, aby wsparli lekarzy zmagających się z koronawirusem. Mają oni m.in. uzupełniać dokumentację pacjentów i pracować przy dostawach sprzętu.

Chodzi o pracę w ramach wolontariatu - apel, który prof. Radzisław Kordek, rektor uczelni, ogłosił w czwartek (19 marca) wieczorem, nosi tytuł: "Wolontariusze poszukiwani!".

Epidemia nie daje za wygraną, a jej rozwój nabiera tempa. Chorych przybywa każdego dnia. Coraz trudniej sprostać lekarskim obowiązkom. Jeszcze wiele przed nami, ale już teraz lekarze, pielęgniarki, służby wspomagające ich prace wymagają wsparcia. Liczą się każde ręce, by pomóc. Nie chcemy Was rzucać na pierwszą linię frontu, do kontaktu z chorymi. Potrzebujemy jednak wsparcia dla tych, którzy to robią. Jesteście przygotowani do podjęcia takich zadań – uzupełniania dokumentacji medycznej, pracy przy dostawach sprzętu, artykułów medycznych, działań właściwych służb sanitarno-epidemiologicznych, pomocy organizacyjnej.
- napisał w apelu prof. Radzisław Kordek.

Według rektora, zachowanie studentów - przyszłych medyków - podczas pandemii będzie prawdziwym egzaminem charakteru.

Z treści apelu wynika, że jest on adresowany do studentów ostatnich lat medycyny, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego. Mają oni sprawdzać swoje uczelniane formularze poczty elektronicznej, bo tam znajdą odpowiednie formularze do wypełnienia, jeśli chcą się zapisać na nowy wolontariat. Takie formularze zawierają informację o miejscu pełnienia wolontariatu.

W piątek uczelnia sprecyzowała, że obecnie prowadzi nabór do następujących placówek:

  • CENTRALNY SZPITAL KLINICZNY UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI
  • UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY IM. WOJSKOWEJ AKADEMII MEDYCZNEJ - CENTRALNY SZPITAL WETERANÓW
  • UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY NR 4 IM. MARII KONOPNICKIEJ (SPORNA)
  • INSTYTUT CENTRUM ZDROWIA MATKI POLKI
  • MIEJSKIE CENTRUM MEDYCZNE IM. D. K. JONSCHERA

Przypomnijmy, że na początku bieżącego tygodnia - dzięki zaangażowaniu studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - ruszyła infolinia wojewody dla wszystkich mieszkańców naszego regionu zaniepokojonych koronawirusem. Studenci rozmawiają przez telefon z każdym, kto ma wątpliwości co do swojego stanu zdrowia oraz odnośnie pojawienia się u siebie ewentualnych objawów koronawirusa. Wolontariusze radzą też, jak zachowywać się w czasie kwarantanny, czym jest nadzór epidemiologiczny oraz przyjmują inne pytania na temat zagrożenia koronawirusem w naszym województwie.
Ta całodobowa infolinia jest dostępna pod numerem tel. 426641904.

ZAKAŻENIE WIRUSAMI I BAKTERIAMI - CO MOŻE POMÓC W PROFILAKTYCE? >> Sprawdź w naszym sklepie <<

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki