Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Polsce. Koronawirus Łódź: fabryki BSH zawieszają produkcję w Europie. Łódzkie fabryki też będą zamknięte

Stanisław Sowa
Stanisław Sowa
Fot. Lila Sayed
Koncern BSH poinformował, że w związku epidemią koronawirusa, zawiesza tymczasowo produkcję we wszystkich fabrykach BSH w Europie, Turcji i Ameryce Północnej. Decyzja dotyczy wszystkich sześciu fabryk koncernu w Polsce, w tym trzech fabryk w Łodzi. Produkcja w Łodzi zostanie zawieszona 28 marca.

Koronawirus w łódzkiej fabryce BSH?
Koncern BSH wydał w piątek 20 marca komunikat następującej treści:
"Informujemy, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Grupa BSH tymczasowo zawiesza
produkcję we wszystkich fabrykach BSH w Europie, Turcji i Ameryce Północnej. Nadal zapewniamy dostawy urządzeń. Grupa BSH tymczasowo zawiesi produkcję w swoich fabrykach w Europie, Turcji i Ameryce Północnej. Decyzja ta może mieć wpływ na pracę obszarów firmy, które nie są bezpośrednio związane z produkcją, a także na spółki BSH w innych krajach.
Zawieszenie produkcji jest planowane we wszystkich fabrykach BSH w Europie od dnia 28 marca 2020 r. Przewidywany czas wstrzymania produkcji wynosi trzy tygodnie. W przypadku Ameryki Północnej i Turcji okresy wstrzymania produkcji
mogą być inne i uzależniony od różnych czynników. BSH posiada w Polsce sześć fabryk, które również podlegają tej decyzji.
Jednocześnie informujemy, że będziemy monitorować na bieżąco tę dynamiczną sytuację. Jeśli zauważymy, że sytuacja może ulec zmianie, wówczas czas wstrzymania produkcji zostanie skrócony lub wydłużony.

Wstrzymanie produkcji jest spowodowane przede wszystkim troską o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz spadkiem zapotrzebowania rynków na sprzęty gospodarstwa domowego. Wiele krajów ograniczając rozprzestrzenianie się koronawirusa wprowadziło lub zamierza wprowadzić znaczne ograniczenia w handlu tradycyjnym.
Grupa BSH poinformowała swoich pracowników, klientów i dostawców o podjętej decyzji. Ze wszystkimi partnerami biznesowymi pozostaniemy w stałym kontakcie.

Proces wstrzymania produkcji jest koordynowany przez zarządy spółek BSH w poszczególnych krajach.
Celem naszej firmy jest obecnie utrzymanie dostaw urządzeń dla naszych klientów i konsumentów. Posiadamy zapasy wystarczające do realizacji tych celów.
W okresie zawieszonej produkcji, firma BSH będzie się przygotowywała do ponownego uruchomienia fabryk, po przezwyciężeniu turbulencji związanych z rozszerzaniem się koronawirusa. Naszym priorytetem jest zachowanie konkurencyjności na wszystkich rynkach."

BSH ma w Łodzi trzy fabryki zmywarek, pralek i suszarek, w których pracuje kilka tysięcy osób. Co dalej z pracownikami? Czy zostaną wysłani na urlopy, a jeśli tak to na na jakie? Co z wynagrodzeniami? Jak nas poinformował Dariusz Bogacz z BSH, decyzji jeszcze nie ma, a zespoły kryzysowe pracują "nad jak najlepszym zabezpieczeniem pracowników".

od 7 lat
Wideo

Jak działają oszuści 1 - fałszywy SMS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki