Koronawirus w Polsce. Krajowa Rada Wywiadu USA w 2012 roku przewidywała wybuch pandemii wirusa do 2030 roku

Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
Fot. Piotr Smoliński / Polska Press
Udostępnij:
"Łatwo przenoszalny nowy patogen układu oddechowego, który zabija lub obezwładnia więcej niż jeden procent swoich ofiar, należy do najbardziej destrukcyjnych wydarzeń, które mogą się wydarzyć [do 2030 roku]" - pisała Krajowa Rada Wywiadu USA w 2012 roku swoim raporcie. Raport miał trafić m.in. na biurko prezydenta Baracka Obamy.

Ogłoszenie pandemii koronawirusa przez WHO to kolejny etap rozwoju tej choroby na całym świecie. Ponad 130 tys. osób zakażonych i niemal 5 tys. ofiar - to bilans koronawirusa na całym świecie (stan na czwartek 12 marca, godz. 19).

Również w Polsce z dnia na dzień przybywa coraz więcej zakażonych osób, a w czwartek zmarła pierwsza osoba, która była nosicielem koronawirusa. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał, że rząd spodziewa się, iż w ciągu kilku dni liczba zakażeń w Polsce wzrośnie nawet do 1000.

Raport Krajowej Rady Wywiadu USA przewidział koronawirusa?

Zespoły analityczne na całym świecie, które zajmują się przewidywaniem wydarzeń, mogących mieć miejsce w bliskiej i dalszej przyszłości, od dłuższego czasu zwracały uwagę, że wybuch globalnej epidemii jakiegoś rodzaju wirusa jest możliwy.

W 2012 roku m.in. na biuro prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy miał trafić coroczny raport Krajowej Rady Wywiadu USA, zatytułowany "Global Trends. Alternative Worlds", w którym eksperci prezentowali różne scenariusze tego, co ich zdaniem może nas czekać do 2030 roku. Jeden z fragmentów dotyczy właśnie wybuchu pandemii groźnego wirusa. Informację już w 2012 roku podawał m.in. dziennikarz i korespondent z USA Mariusz Max Kolonko.

"Łatwo przenoszalny nowy patogen układu oddechowego, który zabija lub obezwładnia więcej niż jeden procent swoich ofiar, należy do najbardziej destrukcyjnych wydarzeń, które mogą się wydarzyć [do 2030 roku]. W przeciwieństwie do innych destrukcyjnych wydarzeń globalnych, taki wybuch spowodowałby globalną pandemię, która bezpośrednio spowodowałaby cierpienie i śmierć w każdym zakątku świata, prawdopodobnie w ciągu mniej niż sześciu miesięcy" - czytamy w raporcie, który można przeczytać w tym miejscu (wspomniany fragment - str. 38).

Wcześniej zaznaczono, że nikt nie jest w stanie w stu procentach przewidzieć, gdzie i kiedy epidemia wybuchnie, ale dotychczasowe trendy każą sądzić, że takie wydarzenie na pewno będzie miało miejsce, a jego przyczyną będzie najprawdopodobniej przeniesienie wirusa ze zwierząt na człowieka.

Jak podkreślali autorzy raportu, próbowali oni chłodnym okiem spojrzeć na rysujące się globalne trendy i przewidzieć ich skutki. Zaznaczano, że opisane w raporcie scenariusze nie muszą się wydarzyć.

Jednym z kluczowych wniosków raportu Krajowej Rady Wywiadu USA była ocena światowych mocarstw pod względem gospodarczym. Autorzy przewidywali, że do 2030 roku to Chiny zyskają dominującą pozycję na światowych rynkach. Oprócz tego za możliwe uznawano, że kraje "niestabilne i nieprzewidywalne" wejdą do 2030 roku w posiadanie najbardziej śmiercionośnych broni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce. Krajowa Rada Wywiadu USA w 2012 roku przewidywała wybuch pandemii wirusa do 2030 roku - Polska Times

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
Deadpool
13 marca, 2:32, Gość:

takie informacje to woda na młyn dla baranów otępionych teoriami spiskowymi. Normalnym jest, ze odpowiednie komórki zajmują się przewidywaniem mozliwych wydarzen. Już teraz są informacje, ze nieznane wirusy i patogeny "wydostawać" się bedą z topniejących lodowcow i będą mogły zagrażać ludzkosci. Wszystkich nas i tak pochłonie Słońce

no chyba nie bo Max Kolonko mówił o tym na swoim kanale na youtube w 2012 roku.

O
Obatel

Tak na zdrowy rozum to za dużo się dzieje, żeby to było normalne. Wszystko sprawia wrażenie jakiejś przemyślanej taktyki. Syria, turecka ofensywa, najazd uchodźców, epidemia. Dość wyraźnie rysuje się rozkład sił i wektory działań. A w świetle masowych przygotowań do niezwykłej sytuacji ze strony przede wszystkim Rosji to wnioski nasuwają się same. Za wszelką cenę Rosjanie chcą powstrzymać USA i NATO przed ekspansją i integracją. Rosja nie odda ostatnich przyczółków na Bliskim Wschodzie bez wojny na szerszą skalę. Epidemia to nie jest przypadek i obawiam się, że to tylko preludium do czegoś większego ze strony Rosji i Chin, i kto wie czy nie Turcji.

G
Gość

Nie ma pewności, że US-mani coś kombinowali i coś poszło nie tak.

G
Gość

Tak,w/g "wierzących inaczej" te skur..syny nigdy nic i nigdzie nie planowali zbrodni przeciw Człowiekowi i Matce Ziemi. To pokorne baranki z Chazarskiej Mafii ZION.

G
Gucio

A potem to zrobili...

G
Gość

MINISTER PRZEWIDUJE 1000 ZAKAŻONYCH. TO ILE BĘDZIE NOSICIELI ? ILE MUSI SIĘ ZARAZIĆ A ILE UMRZEĆ BY FEJKIEM NIE BYŁA OGÓLNA KWARANTANNA ? TYLE ŻE JUŻ BĘDZIE SIĘ OPŁACAŁO JĄ OGŁOSIĆ ? A NA RAZIE NICH SIĘ ZARAŻAJĄ A SŁUŻBY DZIAŁAJĄ PO FAKCIE NO BO CO TAM . NAJWYŻEJ PARU STARUSZKÓW I CHORYCH PADNIE. EMERYTUR NIE TRZEBA PŁACIĆ A PZU ODNOTOWAŁO KOLOSALNE ZYSKI NA GIEŁDZIE. I STRACIĆ JE NA WYPŁATY.

A W TV PROFESOREK PAJAC OPOWIADA ŻE MASECZKA DLA ZDROWEGO JEST SZKODLIWA BO TRZEBA JĄ DLA NIEGO WYKOMBINOWAĆ A JEST ICH MAŁO I TO SĄ KOSZTY. PODOBNIE SIEDZENIE W DOMU ZDROWYCH OSÓB. POWINNI CHODZIĆ I ZARAŻAC SIĘ . TO KPINA POKAZYWANIE TAKICH EKSPERTÓW.

G
Gość

I co w związku z tym zrobili ???

G
Gość

Zaplanowana akcja Neoconów tak jak Protokoły Mędrców Syjonu..Kiedy nastąpi ich fizyczna likwidacja?

G
Gość
12 marca, 19:51, Gość:

ciekawe czy sprzedawczynie w piekarniach Hert albo Julka zaczną poważnie traktować podawanie w rękawiczkach wyłącznie chleba lub bułek a nie dodatkowo wydawania nimi pieniędzy

nie świruj

G
Gość

ciekawe czy sprzedawczynie w piekarniach Hert albo Julka zaczną poważnie traktować podawanie w rękawiczkach wyłącznie chleba lub bułek a nie dodatkowo wydawania nimi pieniędzy

Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie