Koronawirus w Polsce. W Łodzi pacjent nie był zarażony...

  Koronawirus w Polsce. W Łodzi pacjent nie był zarażony koronawirusem z Chin. Jest już wypisany ze szpitala Biegańskiego 1.02.2020

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Łódzki

  29-01-2020 lodz .koronawirus w lodzi w szpitalu im. bieganskiego przy ul . kniazewicza na oddziale zakaznym przebywaja pierwsi chorzy podejrzani o zakarzenie
  1/4
  przejdź do galerii

  29-01-2020 lodz .koronawirus w lodzi w szpitalu im. bieganskiego przy ul . kniazewicza na oddziale zakaznym przebywaja pierwsi chorzy podejrzani o zakarzenie tym wirusem

  fot. grzegorz galasinski

  dziennik lodzki/polska press *** local caption *** szpital , bieganski , kronawirus, epidemia choroba oddzial , zakazny ©Grzegorz Gałasiński

  Łodzianin, który trafił w środę do szpitala im. Biegańskiego z podejrzeniem zarażenia koronawirusem z Wuhan, został wypisany do domu. Druga pacjentka też czuje się dobrze.
  Młody informatyk, który w środę trafił na oddział zakaźny szpitala im. Biegańskiego w Łodzi, został w piątek wypisany do domu. Jego stan się poprawił.

  - Pacjent czuje się dobrze, wyszedł już ze szpitala -informuje Dagmara Zalewska, rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego.
  W szpitalu im. Biegańskiego wczoraj przebywała jeszcze 52-letnia Amerykanka, u której również podejrzewano zakażenie koronawirusem. Kobieta czuła się już dużo lepiej, według planów miała być wypisana w sobotę.

  Wszystko wskazuje na to, że żadna z hospitalizowanych osób nie miała koronawirusa.

  Amerykanka trafiła do szpitala we wtorek wieczorem. Po powrocie z Chin źle się poczuła, miała m.in. bóle głowy i była osłabiona.

  Ponieważ podróżowała jednym samolotem ze studentami uciekającymi z Wuhan, zastosowano wobec niej procedury epidemiologiczne.
  Hospitalizowany mężczyzna to łodzianin, który był w Wuhan i 19 stycznia wrócił do Łodzi. W środę zaczął mieć objawy grypopodobne, dlatego trafił do szpitala.

  Od środy nie było w regionie łódzkim nowych podejrzeń zachorowania na koronowirusa 2019 -nCoV.

  W sumie w Łodzi co najmniej 10 osób było pod nadzorem sanitarnym, m.in. dziewięciu pasażerów, którzy lecieli jednym samolotem ze studentami Politechniki Rzeszowskiej. Nie ma informacji, by ktoś z nich zachorował.

  W całej Polsce do szpitali trafiło kilkanaście osób z podejrzeniem zarażenia 2019 - nCoV, kilkaset jest pod nadzorem inspekcji sanitarnej.

  MASKI ANTYWIRUSOWE CHRONIĄCE DROGI ODDECHOWE >> Sprawdź modele w sklepie <<

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo