Koronawirus zdziesiątkował drużynę siatkarek Grot Budowlanych. Zdjęcia

Dariusz Kuczmera, Krzysztof Szymczak
Siatkówka. Niecodzienne były wydarzenia poprzedzające pierwszy gwizdek sędziego przed meczem Grot Budowlani Łódź – #Volley Wrocław.

Z powodu wykrycia koronawirusa w łódzkiej drużynie, wszystkie gotowe do gry siatkarki przeszły dodatkowe badania. Poprosiła o to przed meczem drużyna gości z Wrocławia. Łodzianki zostały oficjalnie przebadane w obecności komisarza zawodów oraz głównego sędziego. Wszystkie wyniki były negatywne. Mecz rozpoczął się z ponadgodzinnym opóźnieniem.
Nie mogły jednak zagrać podstawowe zawodniczki: Veronica Jones-Perry, Maria Stenzel i Julia Nowicka. Nie było też trenera Błażeja Krzyształowicza, którego zastąpił Maciej Biernat. Wskładzie na mecz było tylko osiem zawodniczek. Z konieczności na pozycji libero musiała zagrać Justyna Kędziora. Siłą rzeczy tak zdziesiątkowana drużyna Grot Budowlanych przegrała pierwszego seta do 19.
Drugi set był bardziej wyrównany. Łodzianki walczyły bardzo ambitnie, mimo kłopotów ze składem. Były nawet blisko wygranej, ostatecznie przegrały 25:27. Nerwy dawały znać o sobie.
W trzecim secie trwała wyrównana walka. Było 16:16, 20:20. Wtedy wrocławianki zdobyły dwa punkty z rzędu. Drużyna gości wyszła na prowadzenie 22:20. Trener Grot Budowlanych wziął czas. Siatkarki gości nie wypuściły jednak takiej szansy z rąk. Wygrały seta 26:24. Ten mecz wygrał jednak koronawirus. Niestety, istnieje obawa, że rozgrywki znów zostaną przerwane...

Grot Budowlani - #Volley Wrocław 0:3 (19:25, 25:27, 24:26)

Grot Budowlani: Monika Fedusio 9, Weronika Centka 6, Paulina Damaske 7, Zuzanna Górecka 5, Małgorzata Lisiak 3, Oliwia Poreda 2, Justyna Kędziora (l) oraz Oliwia Michalak 1. Trener: Maciej Biernat.