Koronka do Miłosierdzia Bożego w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Koronka do Miłosierdzia Bożego w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Matylda Witkowska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Koronka do Miłosierdzia Bożego w Łodzi [ZDJĘCIA]
  1/43
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  W 300 miastach na świecie oraz w Pałacu Prezydenckim odmówiona została koronka do miłosierdzia Bożego. Akcja zaczęła się w Łodzi.
  Dziś o godz. 15 na ulicach miast w całym regionie pojawiły się grupy ludzi z różańcami, które odmówiły koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapoczątkowana przez łodzian akcja objęła już cały świat. List z błogosławieństwem wysłał też papież Franciszek.

  Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą św. Faustyna Kowalska, patronka Łodzi, usłyszała w swoim widzeniu od Jezusa. 10 lat temu, w rocznicę śmierci spowiednika św. Faustyny, księdza Michała Sopoćki, łódzka grupa Iskra postanowiła odmówić ją publicznie, na łódzkich skrzyżowaniach.

  Od tego czasu akcja rozrosła się. W tym roku obejmie co najmniej 300 miast, w tym z tak odległych krajów jak Australia i Malawi.

  Akces do modlitwy zgłosił też Pałac Prezydencki.

  - Prezydent Andrzej Duda już po raz trzeci włącza się w naszą akcję - mówi Danuta Pawłowska, jedna z organizatorek.

  Między innymi z tego względu uczestnicy akcji w tym roku szczególnie modlili się za prezydenta Andrzeja Dudę oraz cały polski rząd. Prosili też o świętość dla kapłanów, powrót uchodźców do domu, a także za mieszkańców miast i wsi, w których odmawiana jest modlitwa.

  Trzeci rok z rzędu błogosławieństwo dla modlących się przesłał papież Franciszek.

  „Ojciec Święty Franciszek (...) z serca udziela wszystkim swego Apostolskiego Błogosławieństwa i prosi o modlitwę także w jego intencji” - napisał w jego imieniu ks. Paolo Borgia z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

  W modlitwie mogli wziąć udział wszyscy chętni. Dla nieobeznanych przygotowano instrukcje jak odmawiać koronkę. W regionie łódzkim modlących można było spotkać m.in. w Łodzi pod pomnikiem św. Faustyny na pl. Niepodległości, w Radomsku na rogu ul. Piastowskiej i ul. Leszka Czarnego, w Rawie Mazowieckiej przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i w Łowiczu na skwerze Solidarności.

  - Mieliśmy tyle zgłoszeń i takie zainteresowanie, że zawieszała się nasza strona internetowa - mówi Danuta Pawłowska.

  Zobacz też:STARA ŁAŹNIA TARNÓW KUCHENNE REWOLUCJE [MENU, CENY, OPINIE]


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo