Koronka na Ulicach Miast Świata: Modlitwa na ulicach Łodzi

  Koronka na Ulicach Miast Świata: Modlitwa na ulicach Łodzi

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Koronka na Ulicach Miast Świata: Modlitwa na ulicach Łodzi
  1/2
  przejdź do galerii
  Ludzie z różańcami, odmawiający Koronkę do Miłosierdzia Bożego, pojawią się w sobotę o godz. 15 na skrzyżowaniach w wielu miejscowościach regionu łódzkiego. To już szósta akcja z cyklu Koronka na Ulicach Miast Świata.
  Uliczną modlitwę sześć lat temu zainicjowała grupa Iskra, działająca przy łódzkim kościele Ojców Jezuitów. Koronka odmawiana jest 28 września, w rocznicę beatyfikacji spowiednika św. Faustyny ojca Michała Sopoćki, zawsze o godz. 15 zwanej Godziną Miłosierdzia Bożego. Uliczna modlitwa ma też przypominać postać św. Faustyny i propagowaną przez nią Koronkę.

  - W tym roku łączymy się z papieżem Franciszkiem w jego pragnieniu, by wyjść do ludzi i ewangelizować na ulicach - mówi Danuta Pawłowska, jedna z organizatorek akcji. - W tłumie często jest się samotnym, modlitwa daje szansę, by choć na chwilę zatrzymać się w biegu.

  W tym roku wierni będą się modlić w intencji miast, pokoju na świecie oraz osób bezrobotnych i bezdomnych. Dla osób, które nie potrafią odmawiać Koronki, przygotowano obrazki z tekstem.

  - Chcemy otoczyć Łódź pierścieniem modlitwy - mówi Danuta Pawłowska.

  W Łodzi wierni pojawią się na ponad 60 skrzyżowaniach.

  - Planowaliśmy obsadzenie wszystkich 111 skrzyżowań Śródmieścia, ale ludziom łatwiej jest zebrać się na osiedlach przyswoich parafiach - mówi Danuta Pawłowska.

  Największe grupy zbiorą się w Łodzi przy pomniku św. Faustyny na pl. Niepodległości oraz na rogu ul. Piotrkowskiej i al. Mickiewicza.

  Podobnie będzie w mniejszych miastach regionu. Modlitewne spotkania odbędą się pod pomnikiem Jana Pawła II przy ul. Łaskiej w Zduńskiej Woli, na sześciu skrzyżowaniach w Aleksandrowie Łódzkim, naskrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Kraśnickiej w Łowiczu. Ostateczny zasięg akcji nie jest jeszcze znany - w wielu innych miejscach modlący mogą pojawić się spontanicznie.

  Rozpoczęta w Łodzi akcja rozprzestrzeniała się na cały świat. Partnerem akcji w tym roku jest Kościół katolicki z Haiti. Katolicy będą modlić się jeszcze w 13 krajach, m.in. USA, Australii, Kongo i Kanadzie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  masa krytyczna

  ddd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Może trzeba podeslac jakiegoś kleche z rozancem na Dominikane . Ostatnio zwolnił się etat albo dwa

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Różne hobby

  yolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Ludzie mają różne hobby :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bezczelność

  antek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  Bezczelność katolików narzucających wszystkim swoje gusła jest skandaliczna. Czuję się molestowany religijnie. Czy nikomu z nich nie przyszło do głowy, że dla wielu ludzi to, co oni robią, jest po...rozwiń całość

  Bezczelność katolików narzucających wszystkim swoje gusła jest skandaliczna. Czuję się molestowany religijnie. Czy nikomu z nich nie przyszło do głowy, że dla wielu ludzi to, co oni robią, jest po prostu niesmaczne?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z troską

  Jaromi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Proszę sobie zwiększyć dawkę leków, tych, co taki sympatyczny Pan Doktor przepisał. To pomoże na te niepokoje...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  j.w

  ziom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  A narzekają na świadków jehowy,że łażą po domach...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo