Korupcja w ŁKS. Kapitan i trener bramkarzy oskarżeni o...

  Korupcja w ŁKS. Kapitan i trener bramkarzy oskarżeni o handlowanie meczami

  Paweł Hochstim

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Były bramkarz ŁKS, a obecnie trener bramkarzy łódzkiego klubu Jakub S. oraz kapitan drużyny ŁKS Michał B. zostali oskarżeni o udział w aferze korupcyjnej. Sprawa dotyczy sezonu 2003/2004, a w sprawę miał być zamieszany także właściciel klubu Daniel G. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście.
  Jednym z oskarżonych o korupcję jest Michał B., kapitan łódzkiej drużyny

  Jednym z oskarżonych o korupcję jest Michał B., kapitan łódzkiej drużyny ©Maciej Stanik/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Jak poinformował portal "Piłkarska mafia", który od początku śledztwa informuje o kolejnych wykrytych przestępstwach w polskim futbolu, piłkarzowi i trenerowi ŁKS prokuratura zarzuciła kupienie meczu z Polarem Wrocław oraz sprzedanie spotkania z Cracovią.

  - Daniel G. kilka dni przed meczem przeprowadził rozmowę z dwoma zawodnikami ŁKS Michałem B. i Jakubem S. Zapytał, czy znają jakiegoś zawodnika Polaru i czy mogliby załatwić z odpuszczenie meczu za pieniądze. Jakub S. oświadczył , że zna Jacka S. Daniel G. polecił skontaktować się z Jackiem S. i zaoferować za przegraną Polaru i zwycięstwo ŁKS 20 tys. zł. Jakub S. skontaktował się z Jackiem S.
  i przedstawił mu tę ofertę. Jacek S. przystał na propozycję zawodników ŁKS i mężczyźni umówili się na osobiste spotkanie w Kępnie, celem przekazania pieniędzy. Jacek S. poinformował kolegę z drużyny Marcina F. o propozycji ŁKS. Michał B. i Jakub S. otrzymali od Daniela G. pieniądze i pojechali do Kępna. Na spotkanie z zawodnikami ŁKS razem z Jackiem S. przyjechał Marcin F. Podczas spotkania zostały przekazane pieniądze. Zgodnie z poleceniem Daniela G. zawodnicy ŁKS przedstawili warunki. Oprócz końcowego zwycięstwa ŁKS, zawodnicy Polaru mieli swoją grą spowodować, że ŁKS już do przerwy będzie prowadził - napisano w akcie oskarżenia. Łodzianie wygrali też mecz 3:1.

  Prokuratura zarzuciła także ełkaesiakom sprzedanie meczu z Cracovią.

  - Przed meczem Cracovia - ŁKS Łódź osoby reprezentujące klub z Krakowa skontaktowały się z działaczem ŁKS Danielem G. Ustalono, że zawodnicy ŁKS przegrają mecz z Cracovią za 40 tys. zł. Daniel G. przekazał tę propozycję zawodnikom ŁKS. Michał B. poprosił trenera, aby nie wystawiał go do gry w tych zawodach. Jakub S. grał w pierwszym składzie. Mecz zakończył się zwycięstwem Cracovii 4:1. Po meczu obiecane wcześniej pieniądze zostały dostarczone do autokaru zawodników ŁKS Łódź. Michał B., jako kapitan drużyny, wraz z innymi zawodnikami dzielił pieniądze między zawodników i sztab szkoleniowy zespołu. Jakub S. z racji tego, że grał w podstawowym składzie otrzymał 1,500 zł. Michał B. otrzymał 1000 zł.

  Trenerem drużyny ŁKS był wówczas Wojciech Borecki, obecny prezes Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ale jego nazwiska w akcie oskarżenia nie ma. Cracovia pokonała ŁKS 4:1.

  Michał B. i Jakub S. przyznali się do winy i chcą dobrowolnie poddać się karze - Michał B. uzgodnił z prokuratorem karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz przepadku tysiąca złotych przyjętej łapówki. Z kolei Jakub S. ma zostać skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (35)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PH ph zero

  ph zero (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jeżeli działacze ŁKS byli zdegustowani postawą ( ŻYTKA i FILIPIAKA ) po ich tzw. ucieczce do Grecji na MINI MISTRZOSTWA EUROPY gdzie ostatecznie zdobyli 6 miejsce na chwałę ŁKS. To postawa...rozwiń całość

  Jeżeli działacze ŁKS byli zdegustowani postawą ( ŻYTKA i FILIPIAKA ) po ich tzw. ucieczce do Grecji na MINI MISTRZOSTWA EUROPY gdzie ostatecznie zdobyli 6 miejsce na chwałę ŁKS. To postawa KAPITANA ŁKS M. BIAŁKA i DRUGIEGO TRENERA J.SKRZYPCA którzy są oskarżeni o KORUPCJĘ i KUPOWANIE MECZY jest ZDRADĄ KLUBU i działaniem na jego niekorzyść . TO RESZTA POZOZSTAJE BEZ KOMENTARZA. ALE TO NIE KONIEC.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  !

  ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Zdegradować ełkałeswsioków za korupcję

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  !

  ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Zdegradować ełkałeswsioków za korupcję

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  !

  ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  ilu was z Łodzi ełkałeswsioki, ilu was z Łodzi?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ratujmy Tylko Synagogi

  1908>1922 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Więcej od was ficefiaki!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Łódzki Klub Sprzedawczyków

  SB (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  ŻKS J.E.B.A.N.E SPRZEDAWCZYKI PS. ŚMIALI SIĘ Z WIDZEWA (GDZIE NIKOMU NIC NIE UDOWODNIONO) A SAMI NIE LEPSI !!!!!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Źle się stało!

  Yogi Babu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Zamiast handlować jak na ficefie prochami wybrali handlowanie meczami. Kara o wiele mniejsza,a jaka adrenalinka?!! Tylko kogo dziś obchodzi 2004 rok i mecze o "mistrzostwo" z Polarem i Cracovią i...rozwiń całość

  Zamiast handlować jak na ficefie prochami wybrali handlowanie meczami. Kara o wiele mniejsza,a jaka adrenalinka?!! Tylko kogo dziś obchodzi 2004 rok i mecze o "mistrzostwo" z Polarem i Cracovią i co to dziś zmieni??!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Degradacja dla tego tworu KaŁeS

  zdelegalizować (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 11

  nic innego nie wchodzi w grę

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ŁÓDZKI KORUPTOR SPRZEDAWCZYKOWY

  RDG (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

  ŁÓDZKI KORUPTOR SPRZEDAWCZYKOWY WYPAD DO B KLASY !!!!!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i co

  i co (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  i co kupczyki ?!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W ŁODZI TYLKO WIDZEW

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

  Zdegradować ich za korupcję

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo