Kosmos, miły bracie!

  Kosmos, miły bracie!

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Co rusz słychać narzekania, że Polska jest mało innowacyjna. Zmobilizowało to polityków do działania. PSL pracuje nad powołaniem Polskiej Agencji Kosmonautyki i Aeronautyki, o czym pisze "Rzeczpospolita". Agencja otworzy Polsce drogę nie tylko w kosmos, ale i do nowoczesności.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Co prawda III RP ma na koncie sukcesy kosmiczne. Na przykład w budowie marsjańskich łazików przodują studenci z Białegostoku i Wrocławia. Niestety, ich osiągnięcia nie są na miarę naszych ambicji i możliwości. Dzięki Polskiej Agencji Kosmonautyki i Aeronautyki będzie można wykorzystać i twórczo rozwinąć zapał tych młodych ludzi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by poszli krok dalej i zbudowali pierwszą polską rakietę kosmiczną.

  Na pewno pomysłodawca powołania agencji poseł Jan Bury z PSL przekaże z rodzinnego gospodarstwa np. nieużywany siewnik, Waldemar Pawlak, entuzjasta postępu, odda starą bronę, inny ludowiec kilka beczek do pędzenia bimbru - materiał na rakietę jest.
  Tylko pociąć, dopasować, zespawać, dołożyć silnik od kosiarki, fotel od trabanta i już Polska może rozpocząć erę kosmiczną. Komu powinien przypaść honor zajęcia miejsca w polskiej rakiecie i wystrzelenia w kosmos? Nie ma dyskusji: posłowi Janowi Buremu!

  Dlaczego Buremu? Dlatego, że nie tylko propaguje nowoczesność w domu i zagrodzie oraz kosmiczny postęp, także walczy z bezrobociem. W agencji kosmicznej znajdą zatrudnienie partyjni fachowcy, dla których nie ma miejsca w spółkach skarbu państwa, ministerstwach i innych rządowych przybudówkach.

  Jerzy Witaszczyk

  Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niech żyją ludowcy

  Karolka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

  Polska ma wielkie historyczne osiągnięcia w dziedzinie badania kosmosu. Przypomnę tutaj, że pierwszym kosmonautą w historii ludzkości był polski szlachcic Jan Twardowski z Krakowa. To on już w XVI...rozwiń całość

  Polska ma wielkie historyczne osiągnięcia w dziedzinie badania kosmosu. Przypomnę tutaj, że pierwszym kosmonautą w historii ludzkości był polski szlachcic Jan Twardowski z Krakowa. To on już w XVI wieku wylądował na Księżycu. Żeby powtórzyć ten polski sukces Amerykanie potrzebowali 4 wieków, 400 lat! Niestety, potem przyszły rozbiory i sowiecka okupacja (1945-89), więc nie było możliwości dalszego uczestnictwa Polski w badaniach nad kosmosem. Teraz wszystko przed nami, dzięki twórczej myśli czołowych polityków PSLzwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Polska era kosmiczna.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 3

  „ PSL pracuje nad powołaniem Polskiej Agencji Kosmonautyki i Aeronautyki”

  Jest to genialny w swej prostocie pomysł! W sam raz na kryzys w naszej ukochanej Ojczyźnie. Na razie mamy tylko bilion...rozwiń całość

  „ PSL pracuje nad powołaniem Polskiej Agencji Kosmonautyki i Aeronautyki”

  Jest to genialny w swej prostocie pomysł! W sam raz na kryzys w naszej ukochanej Ojczyźnie. Na razie mamy tylko bilion złotych w plecy. Skąd te chłopy wezmą pieniądze na tę Agencję? Sprzedadzą swoje rodowe ziemskie majątki? Zlikwidują KRUS? Ustawią radary co 100 metrów w każdej wiosce? Zaczną z kimś spółkować? Na razie PSL jest zadłużone po uszy. To się jednak może radykalnie zmienić. Potrzebny jest tylko zwykły chłopski rozum.
  W takiej Agencji można stworzyć od groma odpowiednio sowicie opłacanych nowych stanowisk pracy dla towarzyszy partyjnych. Znakomitym przykładem, na którym należy się wzorować jest Aleksander Grad (PO), który już buduje elektrownię atomową. Na początek kasuje tylko 100 000 złotych miesięcznie. Jak na tej klasy polityka a zarazem fachowca to niewiele! Ale PSL postawi na swoim. Chłopska obrotowa partia górą!

  Odświeżony suchar:

  Ojciec i syn.
  Syn: tato, peeselowcy polecieli w kosmos!
  Ojciec: wszyscy?
  Syn: nie, tylko Bury i Pawlak,
  Ojciec: to po co do cholery mi tyłek zawracasz!
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo