Koszykarki CosinusMed Widzew wygrały i są bliżej ósemki play-off

Krzysztof Szymczak
Koszykówka. Ostatni mecz fazy zasadniczej koszykarek Widzewa w Łodzi miał dla nich kolosalne znaczenie. Tylko zwycięstwo przedłużało nadzieje na awans do play-off.

Widzewianki zaczęły mocno skoncentrowane i z mocnym postanowieniem zwycięstwa. Drużyna gości wyglądała na przestraszoną głośnym dopingiem kibiców Widzewa w hali Parkowa.
Podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego szybko objęły prowadzenie 8:0, a później 11:2. Pierwsze punkty straciły dopiero po trzech minutach gry. W końcówce pierwszej kwarty Presley Hudson zdobyła dla gdańszczanek pięć punktów i zmniejszyła przewagę łodzianek.
Wdrugiej kwarcie było już tylko 15:14 dla widzewianek. Monika Jasnowska i Ewelina Gala dały sygnał do walki, zdobyły ważne punkty i znów nasze koszykarki przeważały. Do przerwy prowadziły 35:24.
W drugiej połowie gospodynie nadal przeważały. Na początku trzeciej kwarty nasze dziewczęta zdobyły pięć punktów z rzędu. Trafiały Klaudia Gertchen i Ewelina Gala. Widzew prowadził 40:24. Łodzianki grały jak natchnione i niesione dopingiem kibiców powiększały przewagę. Na minutę przed końcem trzeciej kwarty osiągnęły przewagę 50:30. Takiej nie można było już zmarnować.
Nerwowo zrobiło się przez chwilę w czwartej kwarcie, gdy gdańszczanki zmniejszyły przewagę do 10 punktów. Było tylko 61:51 dla Widzewa. Ostatnie słowo należało do łodzianek. Przez ostatnie trzy minuty łodzianki zdobyły sześć oczek i wygrały mecz.
Teraz trzeba zagrać jeszcze lepiej – w Gorzowie i Krakowie. Potrzebne jest jeszcze jedno zwycięstwo.

Basket Liga Kobiet: CosinusMed Widzew Łódź - DGT Politechnika Gdańska 67:51 (13:7, 22:17, 18:9, 14:18)
Widzew: Monika Jasnowska 16, Ewelina Gala 13, Katarina Vucković 9, Taylor Emery 8, Jazmine Davis 8, Klaudia Gertchen 6, Julia Drop 5, Wiktoria Stępień 2, Jagoda Bandoch 0, Anna Kudelska 0. Trener: Wojciech Szawarski.
Pozostałe mecze: Pszczółka Lublin - Wisła Kraków 73:60, Arka Gdynia - Ślęza Wrocław 73:42, Enea Gorzów Wlkp - Energa Toruń 86:64, AZS Uniwersytet Gdański - Enea AZS Poznań, CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz.