Koszykarki ŁKS nie sprawiły w Lesznie niespodzianki

Marek Kondraciuk
W Lesznie Magdalena Losi znów była wyróżniającą się zawodniczką ŁKS Siemens
W Lesznie Magdalena Losi znów była wyróżniającą się zawodniczką ŁKS Siemens Krzysztof Szymczak
Nie udało się koszykarkom ŁKS Siemens AGD sprawić sensacji w Lesznie, choć przez prawie trzy kwarty wynik był sprawą otwartą. Ostatecznie jednak ełkaesianki przegrały z Tęczą 78:104.

Łodzianki od początku podjęły walkę i w pierwszej kwarcie zdobyły tylko o 2 oczka mniej od Tęczy (23:25). W łódzkiej drużynie znakomicie dysponowana była Ugo Oha, która do przerwy trafiła 6 z ośmiu rzutów z gry i 3 z czterech osobistych. Mocno wsparły Amerykankę Magdalena Losi i Leona Jankowska i drugą kwartę ŁKS przegrał tylko 22:26, a pierwszą połowę 45:51. Ten wynik stwarzał nadzieję na niespodziankę w Lesznie.

Trzecią ćwiartkę rozpoczęła rzutem za 3 Jankowska, która w tej fazie wzięła ciężar gry na siebie i było tylko 51:48 dla Tęczy. Trzy kluczowe zawodniczki ŁKS nie ustępowały swoim odpowiedniczkom w Tęczy na poszczególnych pozycjach. Różnicę czyniły natomiast zmienniczki, które w Lesznie są znacznie lepsze.

Dopiero jednak pod koniec trzeciej kwarty opór ŁKS został złamany. Podopieczne trenera Piotra Neydera zaczęły łamać kanony swojej taktyki. Siła gry rywala była zbyt duża. Nie był orężem łodzianek rzut za 3 punkty (tylko 4 celne na 12). Leszczynianki trafiły aż 14 na 20 prób.
W czwartej kwarcie przewaga Tęczy była już bardzo duża. W 36 min osiągnęła 20 punktów (94:74), a dwie minuty później ''pękła'' setka.

W końcówce obaj trenerzy dali szansę gry najmłodszym zawodniczkom. W ŁKS zagrały więc osiemnastolatki Jagoda Kowalczyk i Agata Olejnik.

Ten mecz przyniósł kolejne potwierdzenie, że ŁKS Siemens potrzebuje wzmocnień. - Będą jeszcze w tym roku mówi wiceprezes ŁKS Basket Women Mirosław Trześniewski.

Super Pol Tęcza Leszno - ŁKS Siemens AGD 104:78 (25:23, 26:22, 29:21, 24:12)

Tęcza: Grabowska 21, Czarnecka 17, Fox-Griffin 15, Cheek 14, Kułaga, Mukosiej po 12, Urbaniak 11, Goff 2, Janowicz, Mikołajczyk, Moszak 0. Trener: Jarosław Krysiewicz.

ŁKS Siemens: Oha 22, Jankowska, Losi po 19, Paszewa 10, Nowikowa 7, Sobczyk 1, Szmidt, Bartova, Olejnik, Kowalczuk 0. Trener: Piotr Neyder.