Koszykarki ŁKS przegrały z Wisłą 66:82

Marek Kondraciuk, mar
Artur Kostkowski
W 3. kolejce koszykarskiej ekstraklasy zawodniczki ŁKS przegrały w Krakowie z Wisłą 66:82.

ŁKS Siemens AGD zakończył serial spotkań z najsilniejszymi zespołami ligi porażką w Krakowie z Wisłą 66:82. Podobnie jak z CCC i Lotosem nie udało się wygrać, ale w drugiej połowie zespół dobrze funkcjonował, powalczył i wygrał ostatnie dwie kwarty 36:33. Wisła zaczęła od 6:0. Pierwsza podjęła walkę Natalia Trofimowa, wybijając się na liderkę ŁKS w tym meczu.

W Wiśle nie grała chora Ewelina Kobryn. W ŁKS natomiast nie ma już Kamerunki Beatrice Bofii. - Zdecydowała się wrócić do ojczyzny, bo nie mogła poradzić sobie z opieką nad dzieckiem - mówi wiceprezes Mirosław Trześniewski. - Szkoda, bo bardzo na nią liczyliśmy.

Wisła Can-Pack Kraków - ŁKS Siemens AGD Łódź 82:66 (25:16, 24:14, 15:16, 18:20)

Wisła Can-Pack Kraków: Milica Dabovic 16, Erin Phillips 15, Milka Bjelica 11, Anke De Mondt 10, Katarzyna Krężel 7, Petra Ujhelyi 7, Joanna Czarnecka 6, Paulina Pawlak 5, Nicole Powell 5, Agnieszka Śnieżek

ŁKS Siemens AGD Łódź: Natalia Trofimowa 16, Justyna Jeziorna 13, Melisa Dalembert 11, Celeste Hoewisch 9, Lauren Prochaska 7, Stephanie Raymond 4, Katarzyna Kenig 3, Olga Urbanowicz 3, Roksana Schmidt