Koszykarki Widzewa pokazały charakter. Teraz wielki mecz w Łodzi

Koszykarki Widzewa Łódź w drodze do Krakowa na wielki mecz z Koroną
Koszykarki Widzewa Łódź w drodze do Krakowa na wielki mecz z Koroną Fot. Facebook MUKS Widzew
Koszykówka. Niesamowity mecz stoczyły koszykarki Widzewa w Krakowie z silną drużyną pierwszej ligi Koroną.

W drugiej kwarcie łodzianki przegrywały już 11 punktami (24:35), ale jak to widzewianki pokazały charakter i potrafiły dogonić rywalki. Na 7 minut przed końcem meczu był remis 57:57, na 3 minuty przed końcem 62:62. Na 17 sekund przed końcem po celnym rzucie Eweliny Gali widzewianki prowadziły 69:67, ale gospodynie wykorzystały dwa wole i doprowadziły do dogrywki.
W przedłużonym czasie gry podopieczne trener Anny Chodery prowadziły już 74:69, ale gospodynie nie zamierzały się poddawać. Wyszły na prowadzenie 79:77 i do końca pozostało pięć sekund. Za pięć fauli spadły wiodące zawodniczki: Ewelina Gala (świetny mecz i 28 punktów), Anna Kudelska (bardzo dobry mecz i 17 punktów) oraz Natalia Gzinka (brawa i 14 punktów). Na parkiecie grały m.in. młode zawodniczki Oliwia Janicka, Natalia Tomasik i Julia Dresler. I właśnie Natalia Tomasik wyrównała na 79:79. To były nieprawdopodobne emocje.
Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była druga dogrywka. Zaczęła od celnego rzutu Jagoda Bandoch, dwa kolejne zdobyła Natalia Tomasik. Łodzianki prowadziły 83:81, ale wtedy straciły dziesięć punktów z rzędu.
Na parkiecie nie było już żadnej widzewianki z pierwszej piątki, bo po pięciu faulach spadły też Jagoda Bandoch i Wiktoria Stępień. Sędziowie widzieli tylko przewinienia łodzianek? Ani jedna krakowianka nie spadła za pięć fauli.
Widzewska młodzież walczyła dzielnie na parkiecie, ale w końcówce nie dała rady. Dziewczętom i trenerce należą się wielkie brawa za walkę. Nie znamy drużyny, która byłaby w stanie powalczyć o wygraną bez choć jednej zawodniczki z pierwszej piątki. Była to pierwsza porażka drużyny Widzewa w tym sezonie. ą

Korona Kraków – Widzew Łódź 92:85 (19:18, 23:18, 13:13, 14:20, pierwsza dogrywka 10:10, druga dogrywka 13:6)
Widzew: Ewelina Gala 28, Anna Kudelska 17, Natalia Gzinka 14, Nikola Tomasik 10, Jagoda Bandoch 8, Wiktoria Stępień 8, Julia Dresler 0, Oliwia Janicka 0, Wiktoria Ozga 0, Otylia Pawlak 0. Trener: Anna Chodera.