Koszykarki Widzewa pokonały Odrę Brzeg 74:61 [ZDJĘCIA+FILM]

Marek Kondraciuk, mar
Widzew Łódź - Odra Brzeg 74:61
Widzew Łódź - Odra Brzeg 74:61 Krzysztof Szymczak
W 3. kolejce koszykarskiej ekstraklasy kobiet koszykarki Widzewa wygrały u siebie z Odrą Brzeg 74:61.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosły koszykarki Widzewa. Drużyna trenera Piotra Neydera pokonała w hali Parkowa gładko, bo różnicą 13 punktów Odrę Brzeg 74:61. Gwiazdą meczu była Leona Jankowska, która zdobyła 28 punktów i miała 14 zbiórek! - Odniosłyśmy zwycięstwo, bo grałyśmy zespołowo - powiedziała po meczu skromnie Leo.

- Najważniejsze, że coraz lepiej rozumiemy się na boisku i coraz lepiej współpracujemy.
Widzewianki zaczęły od prowadzenia 4:0, ale niespodziewanie straciły inicjatywę. Amerykanka Ebony Ellis doprowadziła do remisu 11:11, a na koniec pierwszej kwarty Widzew przegrywał 12:14.

Druga kwarta była popisowa w wykonaniu widzewskiego zespołu. Pod koszem dominowała Leona Jankowska (9 zbiórek już do przerwy), którą znakomicie wsparła Anna Tondel, a wkrótce także Barbara Głocka. Widzew wygrał tę kwartę 23:9.

A jednak Odra jeszcze podjęła walkę, zmniejszając straty przed ostatnią kwartą do 9 oczek (50:41). Dobrą zmianę dała wprowadzona w czwartej kwarcie Kamila Trojanowska, rozpoczynając trafieniem za 3 punkty. Widzew już do końca przeważał i nie dopuścił do emocji w końcówce. Trener Piotr Neyder dał pograć zmienniczkom. Zadebiutował w ekstraklasie 19-letnia Anna Kolasa.

Widzew Łódź - Odra Brzeg 74:61 (12:14, 23:9, 15:18, 24:20)

Widzew Łódź: Leona Jankowska 28, Anna Tondel 11, Barbara Głocka 7, Lidia Kopczyk 7, Aleksandra Pawlak 7, Paulina Misiek 5, Lucyna Kotonowicz 4, Kamila Trojanowska 3, Kamila Polit 2, Anna Kolasa, Natalia Małaszewska

Odra Brzeg: Ebony Ellis 15, Inna Kochubei 15, Jessica Starling 14, Marta Żyłczyńska 7, Iwona Płóciennik 4, Ewelina Buszta 2, Magdalena Rzeźnik 2, Natalia Tajerle 2, Justyna Daniel